Baterie v retro stylu

Obliba rustikálních prvků v interiérech představuje setrvalý trend. Lidé se stále častěji vracejí k tomu, co si spojují se starými dobrými „solidními“ časy, kdy život plynul v poklidu a domácnosti bývaly plny hřejivé atmosféry.
Jednu z možností, jak se alespoň pocitově přiblížit k takovému typickému naladění, představují třeba koupelnové a dřezové baterie s osobitým vintage vzhledem. „In“ jsou prvky v úpravě stará mosaz, chrom a zlato, přičemž poslední dva jmenované povrchy lze použít i ve vytříbené vzájemné kombinaci. Nesmějí chybět ani prvky vybavené keramickými ovládacími páčkami, pro fajnšmekry jsou pak k dispozici produkty zdobené skleněnými komponenty od Preciosy.

Vodovodní baterie sprchová MORAVA STARÁ MOSAZ s hlavovou a ruční sprchou

Vodovodní baterie sprchová MORAVA STARÁ MOSAZ s hlavovou a ruční sprchou

Přesně takové typy baterií, určených do luxusních koupelen i kuchyní, najdete například v sérii RETRO v nabídce firmy RAVSLEZÁK, která se na vodovodní armatury přímo specializuje. O úrovni jejích výrobků dokonale svědčí třeba to, že v letech 2011 a 2012 dodávala repliky baterií a doplňků pro světově proslavenou brněnskou vilu Tugendhat, zapsanou do listiny památek UNESCO. Jejich podoba vychází nejen z autentických fotografií, pořízených přímo na místě ve třicátých letech minulého století, ale také z dobových katalogů. Cílem bylo, aby výsledné produkty vzhledem maximálně odpovídaly původnímu projektu německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe. V roce 2014 firma RAVSLEZÁK vyráběla i repliky vodovodních baterií pro další historickou vilu Stiassni v moravské metropoli.

Vodovodní baterie vanová, vysoká, volně stojící se sprchou

Vodovodní baterie vanová, vysoká, volně stojící se sprchou

Dokonalé vystižení retro vzhledu však není jedinou předností baterií RAVSLEZÁK. Pod jejich ryze historizujícím „kabátem“ totiž bijí zcela moderní srdce, poskytující svým uživatelům dokonalý komfort v rámci soudobých technologických parametrů. Na své produkty tak firma může bez obav poskytovat prodlouženou záruku, jež deklaruje jejich perfektní funkčnost po mnoho let.

Více na www.ravslezak.cz

Sdílet tento příspěvek na

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *