Dovolená doma aneb Exotika bez cestování

Toužíte doma vytvořit si atmosféru přímořského letoviska či oblíbené exotické destinace? Není nic jednoduššího. Vytáhněte pár suvenýrů z cest a o ostatní se postarají doplňky.

Tmavý dřevěný obklad stěny a doplňky v zemitých barvách s dekoracemi z dovolené vytvoří přesvědčivý etnostyl i panelákovém bytě.

Netřeba hned předělávat celý interiér do etno, orientálního či toskánského stylu. Výsledek by mohl působit v našich podmínkách rozpačitě. Atmosféru exotiky nebo přímořského prostředí snadno vykouzlíte iv moderním interiéru. Dokonce na neutrálním jednolitém pozadí hezčí vyniknou barevné akcenty a struktury. Vděční pomocníci jsou pestré textilie s třásněmi, polštářky, svítilny, pletené doplňky z mořské trávy a prvky ze starého dřeva.

Pro každého jiný

Pod exotickým stylem se ukrývá mnoho různých podob. Patří sem etno, orientální, indonéský, indický, arabský i mexický styl. Neexistuje proto jeden návod, jak si ho v interiéru naladit. Řiďte se intuicí, vlastními zážitky a tím, co se vám na dovolených líbí. Nejde o přesné zkopírování jiné kultury, jen o lehké navození atmosféry.

Jak na to?

Vyskládejte si vlastní kombinaci z doplňků, které ve vás vyvolávají příjemné vzpomínky na chvíle plné pohody. Vytiskněte si pár fotografií z dovolených, vložte je do stylových rámečků a v nepravidelné kompozici zavěste na stěnu. Pokud vám to prostor dovolí, pořiďte si závěsné křeslo nebo chaise longue (prodlouženou pohovku) a vytvořte malý relaxační koutek. Dopřejte si přes léto pestřejší barevnost jako v zimních měsících, doplňte interiér o teplé tóny žluté, oranžové, střídmější červené na vytvoření exotické atmosféry k nim přidejte výraznou modrou a černo-bílou barevnost, hodí se sem i cikcak vzory. Přímořský styl charakterizuje modro- bílá kombinace s prvky červené, ale i odstíny tyrkysové doplněné pískovými tóny přírodních materiálů. V menší místnosti na akcenty jako velké majáky a kotvy raději zapomeňte, působily by rušivě až kýčovitě. Pokud se takového dominantního prvku vzdát nechcete, zvolte jen jeden.

Tip: Co dělat, když máte doma hodně času. Sázkové kanceláře a provozovatelé kasin občas provozují speciální promo akce, které vyžadují aktivování kódu. Tyto nabídky jsou zpravidla dostupné pouze novým zákazníkům a Tipsport akční kód musí být zadán během registračního procesu.

Z vědeckého pohledu

Psychologové ze sdružení Help me tvrdí, že rekreanti domasedi si často naplní svou ledničku mraženými potravinami, aby nemuseli delší dobu vycházet z bytu. Dětem se koupí nové videohry a knihy, aby se měli čím bavit. Mobil se vypne, na klasický telefon se připojí záznamník „Postižení pociťují dovolenou mezi čtyřmi zdmi jako ostudu,“ tvrdí jeden z autorů psychologické studie. Dalším trikem je, že květy se odnesou k sousedovi, aby se o ně během nepřítomnosti domácích postaral. Mnoho „tieždovolenkárov“ si koupí horské slunce a ze svého prázdninového pobytu se vrátí pěkně opálení, najdou se i tací, kteří si prostřednictvím internetu objednají různé speciality z vybrané dovolenkové oblasti. Podle odhadů se pro dovolenou mezi vlastními čtyřmi zdmi rozhodne až 19 procent Italů.

Sdílet tento příspěvek na

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *