Grilovací sezóna je tady: Víte, jak správně vybrat gril?

Už jste zahájili grilovací sezónu, nebo stále ještě čekáte na vhodnou příležitost? Nebo se na pořízení grilu teprve chystáte? Poradíme vám, s jakým typem budete nejspokojenější!
Jaké jsou typy grilů?

Grily lze nejsnadněji rozdělit podle použitého paliva na plynové grily, grily na dřevo a elektrické grily. Grily na elektřinu nacházejí nejvíce využití ve městech. Jsou skladné, neprodukují kouř a můžete je tak využít při grilování na terase či balkónu, aniž byste obtěžovali sousedy. Pokud bydlíte ve městě, nemáte k dispozici zahradu, a přesto si chcete užít letní grilování, elektrický gril je pro vás jako dělaný. Navíc se elektrické grily v akci dají pořídit za opravdu výhodnou cenu.
Majitelé zahrad a větších teras budou pravděpodobně řešit dilema, zda zvolit gril na dřevo nebo na plyn. Podle expertů na grilování i řady rozsáhlých testů se v chuti pokrmy připravené na obou typech grilu nijak neliší. Pokud se tedy obáváte, že budou pokrmy připravené na briketách jinak cítit, vaše obavy nejsou na místě. Rozžhavené brikety samy o sobě žádné aroma nevydávají, a tudíž nijak neovlivňují aroma připravených pochoutek.

Tip: Zahradní grily SmokyFun a další potřeby pro grilování najdete společně praktickými tipy na grilovani.cz

Jak se rozhodnout mezi plynem a dřevem?

Zodpovězte si následující otázky a hned budete o krok blíž k ideálnímu grilu dle vašich potřeb:
– Budete potřebovat gril často převážet? Zatímco s grilem na dřevěné uhlí se manipuluje poměrně snadno, plynový gril není určený k častému převážení – vzhledem ke své váze i velikosti.
– Kolik chcete do pořízení grilu investovat peněz?Pořízení grilu na dřevěné uhlí není finančně náročné, zatímco plynový gril vyžaduje větší investici.
– Je pro vás důležitá rychlost přípravy pokrmu? Baví vás samotný proces grilování, nebo vás jen zajímá výsledek?Na plynovém grilu bude pokrm připravený rychle, navíc můžete snadno regulovat teplotu a gril je okamžitě připraven k použití. Gril na dřevěné uhlí je třeba na grilování připravit, nelze na něm tak snadno regulovat teplotu, ale zase vám poskytne ten pravý grilovací zážitek.
– Jste připraveni o svůj gril pravidelně pečovat?Pokud se rozhodnete pro pořízení grilu na dřevěné uhlí, je třeba počítat s jeho pravidelnou údržbou a častou manipulací s popelem a rozpálenými briketami. Ale nemyslete si, že plynový gril údržbu nevyžaduje – čas od času je třeba pořídit novou plynovou bombu a pravidelně čistit rošt.

Tak který gril bude ozdobou vaší zahrady?

Sdílet tento příspěvek na

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *