Hřejivá pohoda v domácí sauně

Kdy jindy než v plískanicích, pod sněhovou peřinou a v mrazech využít benefitů, jež poskytuje potírna a prohřívána klasické sauny? Prospěje zdraví, a vedle toho dodá interiéru designový šmrnc.

Pro soukromou wellness zónu je účinek střídavého působení tepla a chladu jako dělaný. Ať už máte k dispozici velkorysé nebo menší prostory, není problém si benefity saunování užívat v rámci domácí pohody. Vlastní kabina je totiž zárukou absolutního, ničím nerušeného soukromí, stejně jako dokonalé hygieny. Navíc si můžete sami rozhodnout o tom, jak bude vypadat a kam si ji umístíte. Finské sauny jsou totiž v současné době tak pohledné a kompaktní, že mohou být umístěny nejen v rámci hygienického zázemí domu či bytu, ale i přímo v obytném interiéru. Bodují velkorysým prosklením i tvarovou variabilitou. Vsadit lze buď na modely typizované, jejichž výhodou je snadnost a rychlost instalace, nebo vyrobené přímo na míru konkrétním dispozicím.

Častým řešením bývá stavba do obezděného prostoru, při níž lze využít každý centimetr. Další variantu představuje takzvaná samonosná kabina umístěná do jakékoliv větratelné místnosti s přívodem elektřiny. Základním materiálem pro výrobu sauny je dřevo mnoha typů. Ke klasice patří hustý skandinávský smrk, vsadit lze i na hladkou a jemnou osiku. Ideální volbou je hemlock, odolná dřevina z kanadské borovice, nejnáročnějším uživatelům je pak určen luxusní, barevně variabilní aromatický cedr. Vnitřní saunové prostory včetně lavic a dalšího vybavení bývají z pevné, bezsukové, tepelně nevodivé africké vrby Abachi (Ayous), typické nízkou tepelnou vodivostí. Podstatným prvkem jsou saunová topidla, buď na dřevo, či na elektřinu, jejichž sofistikovaný vzhled například ve stylu drátěných košů různých tvarů efektně doplňují lávové kameny.

Saunahouse.cz – Prodej saun a sauny na míru

 

Sdílet tento příspěvek na

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *