Je čas nakupovat nemovitosti, nebo je lepší platit nájem?

V obecném  vnímání, co nám nyní nabízí  realitní trh  a jeho účastníci, se totiž momentálně  vzácně shodují – je čas nakupovat byty, nemovitosti, rodinné domy.  Dokonce i ty pražské, které jsou v ČR jedny z nejdražších. I jejich  ceny  jsou  v poloze –  k nákupu vhodné. 

To je sice sladké sdělení pro zájemce, ale ne všichni disponují finančními prostředky v takové míře, aby nakupovali.  A opět  další – nejspíš pravdivá – tvrzení hypotečních makléřů: hypotéky jsou též v nejlepší kondici, kterou si umíme představit.  Tak teď jen  najít tu „svoji“ nemovitost, byt, dům, ateliér, statek…  Ne všichni jsou na tom tak dobře, aby mohli tímto směrem uvažovat. Zadlužit sebe a svoji rodinu na příštích dvacet  let dopředu, je v dnešní době krok poměrně riskantní. 

Ale proč by měli všichni bydlet ve svém? Vždyť  je jednodušší vybrat byt a pronajmout si ho. Mohu si vybrat  lokalitu, která mě oslovuje, odkud mám  blízko do práce, kde jezdí městská hromadná doprava a ještě nemám daleko do přírody. Tento ideál však není lehce dosažitelný.   Bytů k pronájmu není na trhu tolik, aby byla bydlení potřebná skupina saturována. Pro developery je stavění nájemních domů záležitost nezajímavá a obecní byty se nestaví.  Jak z toho ven?  Bydlení je jedna ze základních lidských potřeb a každý musí vzít rozum do hrsti a srovnat si svoje “má dáti – dal“  a podle toho se rozhodnout.        

Autor:  redakce -ll-

Sdílet tento příspěvek na

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *