Je na bydlení výhodnější bankovní nebo nebankovní půjčka?

Splnit si sen o vlastním bydlení by dnes měl patřit mezi naprostou samozřejmost. A to i v případě, kdy nemáme tolik vlastních úspor, abychom byli schopni vlastní bydlení financovat z našich zdrojů. Naštěstí není třeba zoufat, jelikož v tomto případě mohou pomoci úvěrové produkty. Konkrétně půjčky bankovní, popřípadě nebankovní. Důležité je vybírat takovou, která je dnes tou nejvýhodnější. Pojďme si společně zmapovat současný úvěrový trh a porovnat si nabídky, na jaké dnes lze dosáhnout.

Co získáme u banky?

Jako první se dnes samozřejmě nabízejí banky. Těch je na našem trhu několik desítek, a to od těch největších a nejznámější, po nové a menší. Pokud v něčem banky dominují, jsou to zcela jistě úrokové sazby. Ty dnes mají nastaveny tak, aby bylo možné získat požadované finanční prostředky i za jednotky procent úrokových sazeb.
Na druhou stranu podmínky, které jsou spojeny se získáním, mohou být často o něco náročnější, než v segmentu nebankovním. Na mysli máme především nutnost doložit příjem, který by měl být v dostatečné výši. Problémy ale může způsobit i nahlížení do registrů. Do nich se můžeme dostat i s drobným problémem, což může být právě onen důvod, proč nám nebude půjčka v konečné fázi schválena.

Když banku, tak tu menší

Máme-li doporučit konkrétní banku, je dobré sledovat hlavně nabídku těch menších. Dobrou volbou je zcela jistě trojice, která patří mezi nejvýhodnější bankovní půjčky. Jedná se o mBank, Zuno a AirBank, které jsou dále doplněny bankou GE Money. Především z hlediska nízkých úrokových sazeb, stejně jako z hlediska toho, že lze získat až 700 000 Kč. Tyto peníze už mohou souviset jak s rekonstrukcemi, tak i možností pořídit si bydlení vlastní.

Co nabídne nebankovní společnost? Jednoduché podmínky získání

S čím jsou naopak spojeny nebankovní společnosti, to jsou jednoduché podmínky získání. Pokud zvolíme půjčku klasickou, je třeba počítat s tím, že se bez potvrzení příjmu zcela určitě také neobejdeme. Na druhou stranu získat půjčku lze i s příjmem nižším, stejně jako je možné se v celém procesu schválení obejít bez něho. Na mysli v tomto případě máme segment mikropůjček, které jsou sice pouze v řádech tisíců a desetitisíců, ale na bydlení a koupi spotřebičů či elektroniky mohou být také dobrou volbou. A právě u nich ani samotné potvrzení o příjmu nebývá třeba.

Jak je to z jejich výhodností?

Velmi dlouho přetrvávalo, že nebankovní půjčky byly to nejméně výhodné na našem trhu. Pravdou je, že u některých společností tomu tak stále je. Přesto jsou ale takové, které dokázaly své úrokové sazby stáhnout pod 10 procent. Příkladem může být společnost Hyperfinance, Cetelem nebo Cofidis. A jelikož dostupné sumy mohou dosáhnout výše až 500 000 Kč, lze je na bydlení s klidným svědomím také doporučit.
Výhodné podmínky ale mohou nabídnout i zmíněné mikropůjčky. A to proto, že aby obstály v konkurenci, přicházejí s novými možnostmi, jak získat klienta. Mezi ty spadá i varianta první půjčku zdarma – tedy bez úroku i bez poplatku. „Mezi ty spadá i varianta první půjčku zdarma – tedy bez úroku i bez poplatku. Příkladem dvou takových možností je Zaplo a Blesková půjčka.

Doporučujeme vybírat dle aktuální nabídky

S ohledem na výhodnost nesmíme zapomínat na fakt, že různé podmínky a parametry se mohou neustále měnit, a tak je třeba být v obraze. Tedy v případě zájmu o bankovní nebo nebankovní půjčku si porovnat jednotlivé nabídky. Složitější cestou může být oslovování společností a bank a vytváření si vlastních tabulek s informacemi. Jednodušší možností je sledovat weby, které vše mapují za nás. Například nebankovní půjčky naleznete zde, a to s aktuálním popisem, ale hlavně i důležitými úrokovými sazbami, stejně jako podmínkami získání. Obojí hraje v rámci výhodnosti největší roli.

Sdílet tento příspěvek na

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *