Kvalitní funkční bundy nejen pro práci na zahradě

Podzimní čas přichází, studený vítr sfoukává listí, jablka žloutnou a dýně se zakulacují. Práce na zahradě je pořád spousta. Jen už není tak teplo, jako minulý měsíc. Jak se ubránit nastydnutí, když ještě nejste po létě připravení na ostré poryvy větru?

Jaké sledovat parametry

Estetika je tak trochu otázkou individuálního vkusu. Ať si každý přebere sám, jak moc je pro něj důležité vypadat na zahradě stylově. Za to jsou jiné důležité kvality, na které je vhodné pohlížet. Jedná se především o vodotěsnost, větruodolnost a prodyšnost materiálu, ze kterého je bunda zhotovená. Oblečení má chránit vaše tělo proti dešti, proti větru a ještě navíc by mělo dobře odvádět pot, protože při práci se dozajista zpotíte. Bundy mající všechny tyto tři parametry zároveň se označují jako 3 v 1. Jednou z možností je například tato bunda od engelbert strauss.

Nejste-li milovníci čepic, ke komfortu při větrném počasí hodně přispívá kapuce. Při dešti je fajn mít na kapuci i krátký kšilt, který vám umožní lepí výhled mezi kapkami. Prodyšnost materiálu je ne vždy dostačující, v takovém případě se hodí mít na bundě odvětrávání podpaží. V neposlední řadě je dobré, aby bunda měla chránič zipu, který vás jinak může na bradě nepříjemně poškrábat.

Dále se hodí mít po ruce náčiní a další drobnost, které při práci potřebujete. Na to jsou vhodné kapsy vnější kapsy. Vnitřní kapsy bundy jsou třeba na uložení telefonu nebo dokladů. Doporučuje se mít aspoň jednu z kapes uzavíratelnou na zip, abyste nemuseli po práci hledat své věci rozsypané v trávě. U zipů vnějších kapes se hodí sledovat voděodolnost, aby se vám zbytečně jejich obsah nenamočil.

Jak se o bundu starat

Po práci na zahradě se často stává, že člověk zahodí oděv kamsi do komody s myšlenkou, že na zahradě se přeci člověk stejně vždy umaže. Životnost bundy ale prodloužíte častějším praním s nastavením teploty dle doporučení výrobce. Většinou to bývá 30 – 40 °C. Nezapomeňte, že u dvoudílných bund se pere vnější a vnitřní část odlišně. Využijte toho. Když se při práci zapotíte, vyperte pouze vnitřek, zatímco když jste spíš zamazaní od bláta, vyčistěte pouze vnější část.

 

Sdílet tento příspěvek na

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *