Máte chalupu: Pronajímejte ji!

Vlastníte roubenku, obytnou chatu nebo chalupu v dobrém stavu a máte v plánu ji prodat? Ještě zadržte! Nelákalo by vás opatřit si více než dobrou rezervu na stáří a mít zajímavý zdroj peněz v podobě pasivního příjmu? Váš rozpočet si tak může polepšit i o několik desítek tisíc, a to především v letní nebo zimní sezónu.
Klíčová je bezpochyby lokalita

Pokud máte v těsné blízkosti hory, pohoří, rybníky, přehrady nebo jezera, dá se říci, že byste mohli mít na úspěch zaděláno. Městská rodina s dětmi s nadšením alespoň na týden opustí panelák v Praze a vyrazí vstříc čistému vzduchu někde na samotě. Oblíbené jsou jižní Čechy, Krkonoše, Šumava, Jeseníky, Máchův kraj, Český ráj nebo Beskydy.

Vybavení a velikost chalupy

Dalším rozhodujícím faktorem je počet osob, pro které je chalupa koncipováno (jednoduše můžete toto číslo navýšit pořízením rozkládací pohovky nebo přistýlky).
Stylově zařízená roubenka s vybavením za éry našich babiček je v poslední době hitem, cihlová kamna, tradiční cibulák a výhled z okna skrze háčkované záclonky, bylo by fajn se vrátit alespoň na týden do dětství. A přesně to je důvod, proč se vyplatí roubenku kompletně nepředělávat. Samozřejmostí je však realizace koupelny a vylepšení technického zázemí chalupy (odpady, elektřina, plyn). Tematicky zařízené chaty a chalupy jasně vedou, představují něco jako konkurenční výhodu.

Par praktických tipů aneb jak na to

Propagaci chalupy můžete mít zcela ve své režii, základem jsou webové stránky s rezervačním formulářem, který vám usnadní mnohé. Můžete využít reklamu skrze sociální sítě nebo vystavit vaši nabídku na slevových portálech.
Snížení ceny za pobyt vás na lopatky nepoloží a třeba si tak zaplníte celou letní sezónu. Tím hlavním však je, dostat se do podvědomí a budovat si dobré jméno. Nepodceňujte význam kvalitních fotek, vyzdvihněte přednosti, poukažte na zajímavá místa v okolí a k pobytu nabídněte třeba láhev vína nebo sklenici domácího jahodového džemu. Zkrátka cokoli, lidé pořád slyší na kouzelné slovo ZDARMA.

Sdílet tento příspěvek na

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *