Nadčasovost a funkčnost přírodních materiálů

Obklady z přírodního kamene mají své nezaměnitelné kouzlo především pro svoji originalitu a neopakovatelný vzhled, který nelze napodobit. Pro travertin a mramor to platí snad nejvíce. Oba tyto chemicky blízké materiály nabízejí nespočetnou řadu barevných řešení s nevšední povrchovou kresbou, která závisí na těžební lokalitě, i na způsobu řezání kvádrů. Nadčasovost a funkčnost těchto přírodních materiálů dokazuje po staletí jejich přítomnost v nejhonosnějších a nejobdivovanějších stavbách světa.

Travertin a Vápenec – chlouba každého domu

Travertin a vápenec se používají především na obklady a dlažby v interiéru a exteriéru. Lze z nich ale také vyrobit cokoliv na míru dle přání zákazníka, například schodiště, parapety, oblé lemy kolem bazénu, umyvadla, vany a vše, co vám vaše představivost dovoluje. Travertin disponuje širokou škálou barevných tónů. Od pískově žluté, stříbrně šedé až po hnědou, červenou či krémovou. Pro vyznavače jemných, jednolitých krémových odstínů je vhodný právě vápenec. Díky zbarvení těchto kamenů do světlých a teplých tonů nachází své uplatnění především v koupelnách nebo jako dekorativní kamenný obklad či dlažba resp. jiný dekorativní materiál. Pro svou příznivou cenu bývá travertin i vápenec velice populární.

Povrch řezáním formátovaného travertinu obsahuje otevřené povrchové póry, které je možné ponechat nevyplněné nebo je vyplnit kamenickým tmelem a brousit do matného či vysokého lesku. V obou případech jsou obklady a dlažby z travertinu chloubou každé koupelny.

Mramor jako synonymum krásy a luxusu

Mramor je synonymem luxusu a krásy a pro své jedinečné vlastnosti a estetický vjem se hodí zejména jako obklad a dlažba. Díky mramoru poznáte, v čem tkví opravdový luxus. Lze ho navrhnout a umístit do interiérů, jmenujme třeba koupelny, kuchyně, předsíně, haly, chodby, obývací pokoje, ložnice, pracovny, vnitřní parapety, schody, barové pulty, krby, lázně, sauny ap.
Každý mramor, přesněji obkladová deska je originál, žádné dvě totožné desky neexistují!

V exteriéru představuje použití mramoru velmi elegantní a atraktivní řešení venkovního obkladu, tzn. při realizaci fasády nebo jejich detailů (špalety, vstupní portály ap.). Mramor lze použít díky nízké nasákavosti, často menší, než u žuly, i pro venkovní dlažbu, venkovní terasy ap.

Barevná škála mramoru je velice pestrá, prakticky nevyčerpatelná. Od bílé, béžové, růžové, přes různé odstíny všech barev, až po čokoládově hnědou a černou. Například tmavé barvy a proužky na světlých odstínech způsobují rozptýlený grafit.

STONEMANIA
Zájemce o výstavbu z tradičního kamene a zejména pak na bázi minerálu kalcitu, který dává vzniknout mramoru a travertinu, by se měl před prvními realizačními kroky dobře připravit, nejlépe za pomoci zkušeného znalce. Tím může být společnost STONEMANIA. Jde o společnost, která poskytuje profesionální poradenství a odbornou instalaci. Vybrat vhodný produkt nebývá pro člověka, citově svázaným s daným místem, snadné a zkušený designér a stavitel má vypěstovaný cit pro takové stavební řešení a barevné provedení, které si porozumí s okolím a zároveň vynikne svojí krásou. Oba pak mohou realizovat dílo, které je profesionálně perfektní, zapadá do prostředí a zároveň vyjadřuje city a sdělení investora.

STONEMANIA získala své bohaté zkušenosti během let strávených v Londýně a USA. Toto své know-how dále rozšiřuje a doplňuje a díky tomu poskytuje perfektní a nadstandardní servis na mezinárodní úrovni. Pomůže Vám vybrat vhodný produkt, navrhne design koupelny či jiného prostoru a následně zajistí instalaci. Díky dlouholeté praxi, důslednému přístupu, kvalitě produktů a odvedené práci, si STONEMANIA získala důvěru řady stavebních firem, architektů, ale i celebrit.

Podílela se např. na projektech jako Pan peninsular v prominentní londýnské čtvrti Canary Wharf, zrealizovala desítky koupelen v hotelu Sanderson, který je jedním z nejluxusnějších londýnských hotelů a také stovky koupelen a podlah rodinných domů zrealizovaných během posledních téměř 10ti let úspěšného působení na trhu v České republice.

Tento příspěvek přináší STONEMANIA, designér a zhotovitel stavebních realizací z mramoru a travertinu.

stonemania.cz

Sdílet tento příspěvek na

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *