Objevte kouzlo dubového nábytku

Nábytek z dubového dřeva patří mezi nestárnoucí oblíbence venkovského i městského interiéru. Dub působí v obýváku i ložnici elegantně a nadčasově, navíc vyniká dlouhou životností.

Proč právě dub?

Duby rostou pomalu a dožívají se vysokého věku. Díky své odolnosti, pevnosti a krásnému zbarvení patří mezi nejoblíbenější materiály k výrobě nábytku do ložnice, obýváku i dětského pokoje. Dubové dřevo se hodí i na zahradu – odolává i náročným povětrnostním podmínkám včetně častého střídání vlhka se suchem.

7 Výhod dubového nábytku

1.    Blíž k přírodě

Dřevo jako přírodní materiál dodává interiéru na útulnosti, klidu, pohodě a romantice. Není divu, že dub patří mezi nejoblíbenější materiály pro výrobu nábytku a dřevěných dekorací.

2.    Každý kus je originál

Dubový masiv má jemnou a pokaždé trochu jinou kresbu. Z každého kusu nábytku se tak stává jedinečný kousek. I proto se těší dubový nábytek tak velké oblibě bytových designérů.

3.    Vysoká odolnost

Dub je mnohem odolnější než ostatní běžně používané druhy dřevin. V životnosti a pevnosti předčí borovici, smrk, jedli, jalovec, teak i kaštan.

4.    Jednoduché opravy

Pokud se dubový nábytek poškrábe nebo jinak poškodí, snadno ho opravíte. Stačí jen přebrousit, natřít olejem nebo voskem a bude jako nový.

5.    Barevná variabilita

Až se vám přirozený odstín okouká, namoříte ho a ošetříte olejem či voskem. Barva pak bude výraznější a sytější. Odvážnější mohou barvu změnit úplně – třeba na lehce transparentní bílou, skrz kterou necháte prosvítat původní kresbu.

6.    Designová univerzálnost

Odstín dubového dřeva se perfektně hodí ke všem přírodním tónům. Volte nejlépe neutrální bílou, béžovou, hnědou, šedou a mechově zelenou.

7.    Vhodný i do menších a tmavších bytů

Díky přirozeně světlé barvě dubového dřeva se vám podaří prosvětlit jakoukoliv místnost. Se světlou barvou zabodujete i v malých prostorách a tmavších pokojích. Kontrast můžete vytvořit jednoduše s pomocí dekorací a barevných textilií.

Ať žije minimalismus

Nábytek z dubu je tak odolný, že vydrží stovky let a může se dědit z generace na generaci. Vyberte si dubový jídelní stůl, obývací stěnu, kvalitní postel či konferenční stolek.

Nábytek z dubového dřeva vypadá výborně sám o sobě. Proto ho nemusíte kombinovat s velkým množstvím doplňků. Bohatě stačí pár praktických kousků, které šikovně dotvoří a zútulní celý interiér.

 

 

Sdílet tento příspěvek na

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *