Proč investovat do tepelného čerpadla?

Na českém trhu můžete najít celou řadu tepelných zdrojů od kotlů na tuhá paliva, pelety či kondenzační, elektrické a plynové kotle. Vybrat si vhodný zdroj tepla nemusí být pro leckoho jednoduchou záležitostí. Kromě tradičních topidel navíc na trh před lety vstoupila tepelná čerpadla a dnes již tvoří plnohodnotnou konkurenci. Kdo si kupuje tepelná čerpadla a proč byste si ho měli pořídit právě vy?

Proč si pořídit tepelné čerpadlo?

Protože šetřit je návykové a na hospodárnou a k přírodě šetrnou domácnost si snadno zvyknete. Tepelná čerpadla nejsou jen oblíbeným řešením pro novostavby rodinných domů. Čím dál tím častěji se pro ně rozhodují také majitelé stávajících budov, firemních sídel či pensionů. Za účelem snižování energetické náročnosti navíc můžete čerpat nejen na tepelná čerpadla dotaci až 100 tisíc korun z dotačního fondu Ministerstva životního prostředí Nová zelená úsporám.

U nás jsou nejoblíbenější tepelná čerpadla vzduch / voda a tepelná čerpadla země / voda. Tenaur je českým specialistou na dodávku, instalaci i záruční a pozáruční servis tepelných čerpadel a hravě si poradí i s jinak komplikovanou žádostí do dotačního programu. Ročně si nechají od specialistů na tepelná čerpadla poradit desítky klientů. I vy můžete být jedním z nich. Stačí si domluvit schůzku v jedné z kanceláří Tenaur, které jsou rozeseté po celé republice.

Na kvalitě záleží

Tepelná čerpadla se dnes mohou pyšnit stabilním výkonem, který vás mile překvapí také v zimních měsících. Tepelné čerpadlo země / voda je oblíbeným řešením pro nízkoenergetické a pasivní novostavby jak v nížinách, tak zejména ve vysoko položených oblastech, které musí odolávat výkyvům počasí. Ve městech lidé dávají přednost na instalaci jednoduššímu tepelnému čerpadlu vzduch / voda. Vybírat však nestačí jen podle klimatických podmínek nebo tepelných ztrát. Dbejte na kvalitu výrobce a sáhněte po ověřené kvalitě. Skvělé zkušenosti mají naši klienti například se švédskou značkou Nibe, nebo známější LG či Zubadan (Mitsubishi).

Tepelná čerpadla jsou velmi tichá zařízení, která se snadno a intuitivně ovládají, třeba i pomocí mobilní aplikace, a mají nenápadný minimalistický design. Jejich údržba je minimální a náklady na údržbu tvoří de facto jen revizní kontroly chladícího zařízení, které některé typy tepelných čerpadel vyžadují. Pokud máte jakékoliv otázky, neváhejte se obrátit na vaši nejbližší kancelář společnosti Tenaur.

Sdílet tento příspěvek na

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *