SOUČASNÝ TREND VE VYBAVOVÁNÍ BYTŮ

Elegance Funkčnost Kvalita

Základní požadavky na vybavení bytu jsou stále stejné, jen forma se mění.

Čím je pro módní návrháře Paříž, tím je pro designéry nábytku bezpochyby každoroční jarní veletrh nábytku a designu v Miláně. Nové směry a trendy zde vytyčené se však neobejdou bez vývoje a výroby produktu, zejména materiálu a kování, které umožní uvedení nových nápadu do praxe.

Významným spojovacím článkem mezi vizí designérů a realizací v praxi je veletrh pro výrobce nábytku a vnitřního vybavení Interzum, pořádaný pravidelně v Kolíně nad Rýnem. Na letošním veletrhu byla představena zajímavá, zvláště minimalistická technická řešení a víceúčelové produkty.

Stále se zmenšující prostory pro bydlení vyžadují čím dál rafinovanější nápady. Navenek působící nekomplikovanost a jednoduchost skrývají promyšlená technická řešení. Sdružení funkcí jednotlivých komponentů vede k požadovanému vzhledu a praktičnosti zároveň.

Při navrhování bytového vybavení jsou kladeny stále větší nároky na kvalitní technické zpracování. Úkolem dobrého designéra není jen návrh, ale zároveň úzká spolupráce s inženýry a současně bezprostřední propojení s výrobou.

Na základě dobré spolupráce pak vznikají funkční celky, které nejen odpovídají vysokým estetickým nárokům zákazníků, ale zároveň tyto praktické sestavy splňují veškeré požadavky kladené na maximální využití daného prostoru.

 

Z vystavených exponátů:

  1. Vtipně řešená designová stěna obsahující potřebné vybavení celé domácnosti. Zajímavé jsou především dveře, které se po otevření zasunou do boků, a tak nezasahují do komunikačního prostoru.
  2. Minimalistická polička s úložným prostorem.
  3. Funkční solitér slouží v jedné poloze jako součást kuchyně, v druhé poloze tvoří dekorativní zástavbu obývacího pokoje. Svislý posuv krycích desek je synchronní.

www.indoor.cz

 

Sdílet tento příspěvek na

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *