V novém roce s novou matrací

Nový rok a osobní předsevzetí neodmyslitelně patří k sobě. Někdo by chtěl zhubnout, jiný změnit svůj jídelníček nebo začít pravidelně cvičit. Ať už jste si dali jakýkoliv novoroční závazek, je jasné, že bez odpočinku v podobě vydatného spánku na kvalitní matraci ničeho nedosáhnete.

Jak poznáte, že potřebujete novou matraci?

Spánek zkrátka nijak a ničím nenahradíte. Aby byl dostatečně kvalitní, a přinášel relaxaci, energii a vitalitu, je potřeba dbát na vytvoření optimálního okolního prostředí, ve kterém spíte, a na vhodné vybavení postele, tzn. matraci a rošt.
• Je-li váš spánek přerušovaný, dlouho trvá, než usnete, a ráno nejste odpočatí, pak se co nejdříve poohlédněte po nové matraci.
• Možná si říkáte, že jste si matraci kupovali před několika lety, není proleželá a známky opotřebení také nevykazuje. Ale popřemýšlejte: nezměnila se v poslední době vaše váha? Nepřibyly vám zdravotní potíže s pohybovým aparátem? To všechno totiž jsou faktory, které vhodnost matrace ovlivňují.

Na co byste při výběru matrace neměli zapomenout

Při výběru nové matrace vezměte v úvahu: vaši váhu, výšku, typ postavy, oblíbenou tuhost matrace, podložku (rošt), kterou máte k dispozici, případně zdravotní indispozice. Úkolem každé matrace je uložit páteř do optimální polohy, a přitom zregenerovat svaly a klouby. K tomu využívá vlastnosti materiálu, ze kterého je vyrobená, svou konstrukci a různé další vychytávky:
• anatomické zóny (změkčená místa v nejvíce namáhaných místech),
• masážní profilace (vystouplé nopky – pomáhají proudění krve v končetinách),
• speciální úpravy povrchu potahu matrace (antistatické účinky, přírodní výtažky, apod.).

Jednoduchý a rychlý výběr s Dr. Sleepem

Navštívíte-li jakýkoliv obchod nebo eshop s matracemi, zjistíte, že současný výběr je tak pestrý a široký, že se v něm jen těžko vyznáte. Jaké vlastnosti má líná či studená pěna, na co je dobrá 3D mřížka v jádru matrace, co je AirForce systém…?

Odpověď na všechny tyto otázky znát nemusíte, pokud se s výběrem matrace obrátíte na Dr. Sleepa. Najdete ho na internetových stránkách www.drsleep.cz. Do speciální aplikace zadáte vaše základní tělesné parametry a uživatelské požadavky, a on vám doporučí konkrétní model matrace. Mimo jiné zde najdete také zajímavé články, rady a tipy či poradnu zdravého spánku.

Poté navštivte kamennou prodejnu, a vybranou matraci si vyzkoušejte. Vůbec se neostýchejte poležet na ní i několik desítek minut. Jak se vám na ní bude spát sice poznáte až po 3týdenním pravidelném užívání, ale první dojem je také podstatný. Přesvědčte se, že výběr nové matrace s Dr. Sleepem není náročný. Zdravý spánek vám pomůže splnit vaše novoroční předsevzetí.

Sdílet tento příspěvek na

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *