Zbavte svůj dům nežádoucí vlhkosti

Nežádoucí vlhkost v domě je příčinou vzniku plísní, které ohrožují nejen konstrukci stavby, ale především naše zdraví. Najít snadné a finančně nenáročné řešení přitom nemusí být vůbec těžké. V boji proti vlhkosti jsou spolehlivým pomocníkem teplovzdušné panely.
S vlhkostí se potýkáme především v chatách a chalupách, tedy v objektech, které nám slouží pouze k občasnému užívání. Výsledkem jsou navlhlé a zatuchlé místnosti, orosená okna a škodlivé plísně, které přispívají ke vzniku alergií, ekzémů a dalších zdravotních obtíží.
Vlhkosti v místnostech se zbavíme pouze, pokud se nám podaří zajistit kvalitního větrání a snížení teplotních výkyvů. Efektivním a zároveň i nepříliš finančně náročným řešením jsou takzvané teplovzdušné panely, které fungují na principu využití solární energie. Jejich provoz tak není spojen s žádnými dalšími náklady.
A jak panely fungují? „Vzduch zvenčí se dostává do domu skrze vnější stěnu panelu a teplý vzduch z panelu, který je pomocí zabudovaného ventilátoru, trubice a tryskového vyústění vháněn dovnitř přetlakem, se rozšíří po objektu,“ popisuje princip zařízení Jiří Jelínek z firmy SolarAir s.r.o.
Ze tří nezávislých testů teplovzdušných panelů, které zpracovala dánská společnost Delta (www.madebydelta.com ), vyšly jako nejvýkonnější panely SolarVenti. Jejich výkon a účinnost zkoumal také německý institut Fraunhofer ISE (  www.ise.fraunhofer.de/de/servicebereiche/testlab-solar-thermal-systems ).
Teplovzdušné panely zajišťují pravidelné větrání, průběžné odvlhčování a temperování, tedy udržování teploty. Nejenže se tedy postarají o spolehlivé odvětrání vlhkého vzduchu uvnitř objektu, ale také udržují vnitřní teplotu, což se výrazně projeví v úspoře nákladů na vytápění.
Výhodou teplovzdušných panelů je vedle nulových provozních nákladů i snadná instalace. „Panely můžete instalovat buď na stěnu, anebo na střechu, a to bez nutnosti zásahů do konstrukce stavby,“ vysvětluje Jiří Jelínek. Panely se navíc vyrábí v několika velikostech, aby bylo možné nalézt ideální řešení každému objektu na míru.

Teplovzdušný panel Teplovzdušný panel

Sdílet tento příspěvek na

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *