3 tipy, které promění každý byt v domov

Sedíte uprostřed obýváku a přemýšlíte, co přemístit, co vyhodit, kam umístit kytku… a stále to nějak není ono. Ať už jste čerstvě nastěhovaní v novém domě, nebo jen přemýšlíte, jak svůj příbytek zútulnit, čtěte dál – objevili jsme snadné triky, díky který, bude váš domov sálat vřelostí a příjemnou atmosférou.

Vše začíná u dveří

Co vidíte, když otevřete dveře svého bytu? Hromadu bot a prázdný věšák? Tak to je potřeba změnit!
Určitě se chcete cítit příjemně, jakmile překročíte práh bytu? I vaše návštěvy se budou cítit příjemněji, když už předsíň nastolí pohodovou atmosféru.
Jako první odstraňte nepořádek. Pokud zakopáváte o boty, je třeba je nasoukat do botníku. Předsíň by měla být uklizená a vše by mělo mít své místo. I ten nejlevnější nábytek udělá opravdu velký rozdíl a kromě hezkého dojmu budete mít spoustu úložného prostoru na kabáty, sezónní oblečení a boty.
A nezapomeňte nově uklizenou předsíň něčím ozdobit. Stačí opravdu málo! I předsíň si zaslouží trochu doplňků. Co třeba obraz, polička se svíčkou nebo trendy závěs?

Pohoda a harmonie? To chce svíčky, deky a polštářky. Hodně polštářků!

Vydejte se na nákupy a pořiďte si polštářky, přehozy a svíčky. Pokud byste měli do bytu koupit minimum dekorací, měly by to být právě svíčky a textilie.
Zvolte si barevnou škálu, která ladí s vaším domovem, a pořízené textilie vybírejte v podobných barvách. Polštářky naskládejte na gauč, poházejte po křeslech či židlích a vše završte heboučkými přehozy, které budou lákat k zachumlání.
Hořící svíčka se může zdát jako klišé, ale stejné atmosféry jinak nedocílíte. Oheň je zkrátka symbolem domácnosti a zázemí. A pokud nemáte krb, svíčka je nutností – tedy pokud chcete zútulňovat. I obyčejná dřevěná komoda bude s hořící svíčkou vypadat jako z katalogu – uvidíte.

Tip: Levný nábytek i bytové dekorace najdete na nabytek-helcel.cz

Posviťte si na to! Ale tlumeně…

Lampy a jiné osvětlení hraje také veledůležitou roli. Pořiďte si volně stojící lampu a několik menších lampiček. Ty rozmístěte do tmavších koutů místností na stolečky či podstavce a uvidíte, jak se váš byt rázem promění. Dejte si pozor na to, zda pořizujete teplé či studené světlo – dekorační světla jsou příjemnější v teplých tónech.
Pokud se budete cítit obzvlášť kreativně, můžete si zkusit pořídit světelné řetězy. Ty jsou v posledních letech velmi populární a svůj úkol v navození příjemné atmosféry plní opravdu na jedničku. Můžete je rozvěsit na zeď, obmotat s nimi zábradlí nebo je použít jako osvětlení knížek v knihovně. Fantazii se meze nekladou.

Jaké triky používáte vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *