4 tipy, jak dosáhnout navýšení hypotéky

Nevycházíte s hypotékou, kterou potřebujete navýšit o nečekané výdaje? Nebodošlo ke změně kupní ceny nemovitosti? Zachovejte klid, každá situace má řešení. Poradíme, jak navýšit hypotéku a získat chybějící finance.

Základním pravidlem je co nejlépe odhadnout veškeré výdaje, které se budou vázat ke stavbě nebo koupi nemovitosti. Pokud i přesto nastanou dodatečné výdaje, nezoufejte. Kdo by ale čekal, že současný hypoteční úvěr lze navýšit, je na omylu. Bankovní instituce zpravidla do již sjednaných smluv nijak nezasahují. Důvod je jednoduchý. Mnoho proměnných faktorů v podobě vývoje úrokových sazeb, inflace i výše vašich příjmů.Nabízí se však alternativní způsoby, jak navýšit hypotéku. Pojďme si je představit.

Sjednání druhé hypotéky

Sjednání druhé hypotéky je spíše hypotetickou možností. Důvodem, proč ve většině případů žadatelé nezískají druhou hypotéku, je výše jejich příjmů. Druhá hypotéka je proto dosažitelná pro rodiny s nadprůměrnými příjmy.

Refinancování hypotéky

Druhou možností, jak úspěšně hypotéku navýšit je její refinancování. V tomto případě žadatel splatí stávající hypotéku novým hypotéčním úvěrem.
V mnoha případech refinancovaný hypotéční úvěr přináší klientovi výhodnější podmínky s nižší úrokovou sazbou. Refinancovat hypotéku se vyplatí těsně před nebo po skončení fixace hypotéky. V této době totiž banka klientovi nabízí nové podmínky a na klienta nedopadají sankce ze strany banky za převod hypotéky k jiné bance. S výběrem nejvýhodnější hypotéky pro refinancování pomůže online srovnání hypoték,které žadatelům poskytne přehled o aktuálních podmínkách nabízených hypotéčních úvěrů.

Spotřebitelský úvěr

Pokud si klient nezvolí cestu navýšení hypotéky refinancováním, může chybějící finance získat spotřebitelským úvěrem. Ten je vhodný při koupi nového automobilu nebo vybavení domácnosti.
Spotřebitelským úvěrem lze financovat pořízení jakéhokoliv spotřebního zboží. Bankovní společnosti zpravidla nabízejí maximální spotřebitelský úvěr ve výši 500 000 Kč. Specifikem spotřebitelského úvěru je, že může ale i nemusí být zajištěn ručením.

Americká hypotéka

Alternativou, jak výhodně navýšit hypotéční úvěr, je také americká hypotéka. Tento typ hypotéky je specifický v tom, že není nutné dokládat účel použití. Finance může klient využít na cokoliv. Americkou hypotékou lze financovat pořízení automobilu, vybavení domácnosti nebo rovnou koupi bytu či stavbu domu.
S klasickou hypotékou má americká hypotéka jedno společné. Tím je zajištění zástavního práva nemovitostí, neboli ručení domem či bytem v osobním vlastnictví. Další podmínky americké hypotéky jsou již mnohem benevolentnější oproti klasickému úvěru na bydlení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *