Barevné trendy pro rok 2015

Barevná předpověď má význam pro každého, kdo se pohybuje ve světě estetiky a interiérového designu – ať už na profesionální úrovni, či jako vášnivý fanoušek. Vychází z dlouhodobého sledování společenských, ekonomických a designových změn na celém světě.

Colour Futures představuje tradici, která v sobě ukrývá bohatou inspiraci pro všechny. Každý z nás se může ztotožnit s jedním z pěti trendů roku nebo s hlavní myšlenkou, která je zastřešuje, a která má významný vliv na to, jakou barvu odborníci určí jako stěžejní pro konkrétní rok.

Měděná oranžová

Letos se od chladných tónů modré a zelené, které dominovaly designu v uplynulých letech, posouváme směrem k teplejším odstínům: růžové, červené a oranžové. Tyto barvy jsou nám obecně velmi příjemné, protože v sobě nesou nádech přírody, příjemný dotek lidské kůže a teplo domova. Barvou roku 2015 se stala měděná oranžová, která reflektuje a sjednocuje všechny hlavní trendy stěžejní pro letošek: přívětivost a důraz na sdílení společných hodnot, přirozenou paletu planety Země (od zemitých tónů po zářivé sluneční tóny žluté), odstíny lidské pokožky jako znamení mezilidských vztahů, sépiové barvy symbolizující minulost. Je to barva, která v plné hloubce a šíři kombinuje dva zdánlivě odporující si principy – výjimečnost a každodennost.

Pro teplo domova

Měděná oranžová je barvou sytosti a aktuálnosti, která spojuje všednost a obyčejnost s nádherou. Ožívá v kombinaci s tělovou růžovou, s hliněnými odstíny neutrálních barev, s lehounkým dotekem světlé žluti, s tóny dřeva a samozřejmě mědi. Dokonale ladí s moderními rezavými trendy, které se v interiérech objevují už delší dobu. Nástup obecného teplejšího spektra jednoznačně souvisí s příklonem k pozitivním globálním perspektivám. Reaguje na hledání a nalézání toho, co člověku přináší změnu do života a prostředí, které ho obklopuje. Je to kouzlo pro každý den, jež spočívá v nacházení nádherného v obyčejném. Jak uplatnit barvu roku v interiéru, se můžete inspirovat se ve fotogalerii.

Foto: Dulux

Text: redakce PhDr. Alena Müllerová

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *