Čemu věnovat pozornost při výběru bytového textilu

Čemu bychom měli při výběru bytového textilu věnovat pozornost?

Výběr vhodného textilu je velmi individuální. Záleží na tom, do jakého prostoru je určen a jaká očekávání a požadavky má klient. Vždy tedy je důležitý osobní kontakt, abychom byli schopni vybrat nejvhodnější variantu.

Jaké jsou aktuální trendy v oblasti bytového textilu?

Hovořit o trendech samozřejmě můžeme, ale osobně preferuji při návrhu to, aby se klient cítil ve svém interiéru dobře, což občas nemusí plně odpovídat aktuálním trendům. To platí jak pro strukturu a složení materiálu, tak pro barvy. Je těžké nutit klienta do odstínů zelené či růžové jen proto, že jsou to aktuálně „Barvy roku“, když on sám je nemá rád a necítil by se v nich dobře. Opět tedy je kladen důraz na individuální přístup.

Jaké barvy momentálně nejvíce vévodí v oblasti interiérových doplňků? Sledujete preferenci určitých barev také v závislosti na ročním období?

Odpověď jsem již trochu naznačila v předešlém dotazu. Obecně je nyní inklinace k přírodním nebo alespoň přírodně vyhlížejícím materiálům v zemitých barvách, které pak můžeme podtrhnout dobře volenými doplňky v kontrastních barvách. V doplňcích pak zimě vévodí kožešinové doplňky a tlumenější barvy, jaro a léto si říká o hravější tóny a lehčí textilie.

Vyvíjí se nové technologie, pokud jde o materiály – v čem jsou lepší? A vyžadují speciální péči?

Určitě se vyvíjí. Textilie dnes často například mívají tzv. úpravu Aquaclean, kdy se dají velmi dobře čistit pouze studenou vodou. Dokonce i malůvky malých ratolestí lze velmi snadno odstranit. Zatím se tato technologie používala pouze potahových látek, ale od letošního podzimu přinášíme jako první na náš trh také záclony a závěsy s touto technologií.
Dále je možnost objednat látky pro outdoorové použití nebo nehořlavé.

Liší se v oblasti bytového textilu český vkus od zahraničního? Existují například nějaké trendy, o které je v zahraničí zájem, ale u nás se zatím „nechytily“? Má každý národ své vlastní preference?

Ano, svým způsobem se dá říci, že každý národ, každá kultura, má své zvyklosti a vkus. Například lněné materiály, které se v zahraničí těší již dlouho velké oblibě, jsme začali ve větší míře uplatňovat také u nás až v posledních dvou letech.

Jaké veletrhy, na nichž bychom mohli zjistit další informace v oblasti bytového textilu, nás v nadcházejících měsících čekají?

Nové kolekce vybíráme každý rok již tradičně na veletrhu Maison Objet a Paris Deco Off v lednu v Paříži. Tyto akce jsou opravdovým svátkem světového interiérového designu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *