Chcete novou podlahu rychle? Zapomeňte na beton!

Rekonstrukce podlahy umí pořádně rozhodit běh každé domácnosti. Nejenže obnáší spoustu nepořádku, který vznikne jak při likvidaci staré, tak i při realizaci nové podlahy, ale na celkem dlouhou dobu vás donutí částečně, nebo i úplně opustit svůj domov. Chcete-li tuto dobu zkrátit na co nejkratší, zapomeňte při rekonstrukci na beton a sáhněte po suchém vyrovnávacím podsypu. S trochou zručnosti totiž lze tímto způsobem podlahy znovu používat v řádu několika málo dnů.

Nejdelší čas na rekonstrukci podlahy totiž obvykle zabere vysychání betonu, nebo nivelační stěrky použitých při vyrovnání podkladu. I přes to, že to je nejčastější řešení, není rozhodně jediné a už vůbec ne nejvýhodnější. Podlahu totiž můžete vyrovnat i suchou cestou a ušetřit tak spoustu drahocenného času a také starostí. Se suchým podsypem se totiž vyhnete riziku prasklin hrozících u betonu, zlepšíte tepelnou i akustickou izolaci podlahy a budete ji moci ihned po dokončení používat!

Výhody suchých podlah

Podsyp z Liaporu perfektně vyrovná nerovnosti podkladu. Na rozdíl od betonových podlah mají suché podlahy mnohem nižší hmotnost, skvěle izolují, nevyžadují žádné technologické přestávky na vyschnutí a vytvrdnutí a ihned po dokončení je můžete používat. Celá realizace se obejde bez kapky vody. Díky nízké hmotnosti suché podlahy zbytečně nezatěžují nosné konstrukce domů, a proto jsou vhodné pro rekonstrukce podlah nejen i ve starších objektech, půdních vestavbách apod.

Jako vyrovnávací podsyp se využívá 100% přírodní, lehké keramické kamenivo Liapor (keramzit) s průměrem zrn 1 – 4 mm. Rekonstrukce podlahy pomocí Liaporu lze realizovat na jakémkoliv podkladu, ať už se jedná o betonový či dřevěný strop.

Postup rekonstrukce podlahy suchou cestou

  • Potřebná vrstva kameniva se sype na očištěný podklad a ručně se hutní. Minimální výška podsypu z Liaporu by měla být 2 cm, maximální výška podsypu není omezena.
  • Liapor umožňuje bezpečné uložení rozvodů topení a elektroinstalací.
  • Dobře zhutnělý podsyp se postupně zakrývá podlahovými deskami, které se pokládají systémem pero-drážka. Spoje se lepí, prošroubovávají a na závěr se přetmelí.
  • Pro ještě lepší akustickou izolaci podlahy je možné mezi vrstvu Liaporu a podlahové desky vložit kročejovou izolaci.

Lehké keramické kamenivo Liapor pro rekonstrukce podlah suchou cestou zakoupíte on-line v e-shopu obchod.liapor.cz, v obchodní síti Liapor, nebo ve stavebninách DEK.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *