Do koupelny keramika patří

V hygienické zóně bytu mají keramické obklady a dlažby letité domovské právo, jež logicky vyplývá ze samé podstaty užívání těchto prostor. Koupelna je navíc místem, odkud se postupně rozšířily do dalších obytných místností. Ovšem vzájemné ovlivňování platí obousměrně: právě proto se mohla koupelna přeměnit z místa určeného původně pouze pro očistu u těla v plnohodnotný interiér, relaxační zónu, jež mnohdy aspiruje na nejhezčí část bytu či domu…

Rako STYLE_RAKO (1)

Nedílnou zásluhu na tom mají samozřejmě právě obklady a dlažby, jež umožňují dát koupelně tvář odpovídající rozmanitému stylu a vkusu. Jejich současný boom má na svědomí také bouřlivý vývoj barevnosti, vzorů, struktury povrchů i formátů.

Siko Bond Jednoznačným trendem posledních let je zvětšování koupelen, jemuž odpovídají také rostoucí formáty keramických prvků: dosahují dokonce rozměrů až 300 x 100 cm! Jejich nepřehlédnutelným efektem je kromě jednolitého vzhledu také sjednocení a optické zvětšení prostoru, díky menšímu počtu  spár je navíc výsledná plocha méně náchylná k ulpívání nečistot a vstřícnější k údržbě. Velké formáty vyniknou jak samy o sobě, tak v osvědčené kombinaci s mozaikou či mikromozaikou, jež se často  řeže z původních rozměrných prvků. Snad ani není nutné vysvětlovat výhody toho, že stejné obklady lze aplikovat jak na podlahy, tak na stěny.

AQUA TRADE_BENETTI Stone philosophy_mach_1

Pokud jde o dekory, stále ještě sice převládá minimalismus a jednoduchost, ale svůj návrat zažívají květinové a obecně přírodní motivy, stejně jako  textilní struktury, jejich vzhled těží z reliéfnosti povrchu a ze střídání lesku a matu. Poněkud na ústupu jsou však listely, jejichž roli převzaly odpovídající dekorace. Pro odvážné a smělé investory, kteří se nebrání výrazné barevnosti a nebojí se trendy vzorů, není problém vybrat z nabídky produkty, díky nimž vznikne originální prostor plný energie.  

Kerabel Amb_Beside_petrolio-acquama

Koupelnové obklady se samozřejmě vyplatí pořizovat u autorizovaných prodejců, realizaci pak svěřte odborné firmě. Profesionálové vám totiž ušetří čas i peníze.

ASSO 4 BROOK ROSSO fuoco_amb

Zdroj: archiv firem  Siko, Rako, Aqua Trade, Mondo, Kerabel, Asso

Autor: -ll-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *