Dovolená doma aneb Exotika bez cestování

Toužíte doma vytvořit si atmosféru přímořského letoviska či oblíbené exotické destinace? Není nic jednoduššího. Vytáhněte pár suvenýrů z cest a o ostatní se postarají doplňky.

Tmavý dřevěný obklad stěny a doplňky v zemitých barvách s dekoracemi z dovolené vytvoří přesvědčivý etnostyl i panelákovém bytě.

Netřeba hned předělávat celý interiér do etno, orientálního či toskánského stylu. Výsledek by mohl působit v našich podmínkách rozpačitě. Atmosféru exotiky nebo přímořského prostředí snadno vykouzlíte iv moderním interiéru. Dokonce na neutrálním jednolitém pozadí hezčí vyniknou barevné akcenty a struktury. Vděční pomocníci jsou pestré textilie s třásněmi, polštářky, svítilny, pletené doplňky z mořské trávy a prvky ze starého dřeva.

Pro každého jiný

Pod exotickým stylem se ukrývá mnoho různých podob. Patří sem etno, orientální, indonéský, indický, arabský i mexický styl. Neexistuje proto jeden návod, jak si ho v interiéru naladit. Řiďte se intuicí, vlastními zážitky a tím, co se vám na dovolených líbí. Nejde o přesné zkopírování jiné kultury, jen o lehké navození atmosféry.

Jak na to?

Vyskládejte si vlastní kombinaci z doplňků, které ve vás vyvolávají příjemné vzpomínky na chvíle plné pohody. Vytiskněte si pár fotografií z dovolených, vložte je do stylových rámečků a v nepravidelné kompozici zavěste na stěnu. Pokud vám to prostor dovolí, pořiďte si závěsné křeslo nebo chaise longue (prodlouženou pohovku) a vytvořte malý relaxační koutek. Dopřejte si přes léto pestřejší barevnost jako v zimních měsících, doplňte interiér o teplé tóny žluté, oranžové, střídmější červené na vytvoření exotické atmosféry k nim přidejte výraznou modrou a černo-bílou barevnost, hodí se sem i cikcak vzory. Přímořský styl charakterizuje modro- bílá kombinace s prvky červené, ale i odstíny tyrkysové doplněné pískovými tóny přírodních materiálů. V menší místnosti na akcenty jako velké majáky a kotvy raději zapomeňte, působily by rušivě až kýčovitě. Pokud se takového dominantního prvku vzdát nechcete, zvolte jen jeden.

Tip: Co dělat, když máte doma hodně času. Sázkové kanceláře a provozovatelé kasin občas provozují speciální promo akce, které vyžadují aktivování kódu. Tyto nabídky jsou zpravidla dostupné pouze novým zákazníkům a Tipsport akční kód musí být zadán během registračního procesu.

Z vědeckého pohledu

Psychologové ze sdružení Help me tvrdí, že rekreanti domasedi si často naplní svou ledničku mraženými potravinami, aby nemuseli delší dobu vycházet z bytu. Dětem se koupí nové videohry a knihy, aby se měli čím bavit. Mobil se vypne, na klasický telefon se připojí záznamník „Postižení pociťují dovolenou mezi čtyřmi zdmi jako ostudu,“ tvrdí jeden z autorů psychologické studie. Dalším trikem je, že květy se odnesou k sousedovi, aby se o ně během nepřítomnosti domácích postaral. Mnoho „tieždovolenkárov“ si koupí horské slunce a ze svého prázdninového pobytu se vrátí pěkně opálení, najdou se i tací, kteří si prostřednictvím internetu objednají různé speciality z vybrané dovolenkové oblasti. Podle odhadů se pro dovolenou mezi vlastními čtyřmi zdmi rozhodne až 19 procent Italů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *