Dřevostavby na klíč, které si přizpůsobíte podle sebe

Kdo chce bydlet ekonomicky a ušetřit na spotřebě energií, je pro něj dřevostavba jedním z nejlepších řešení. Vyrobena z kvalitních materiálů a opatřena technologiemi jako rekuperace vzduchu dokáže uspořit až 70 % nákladů.Ale co když se vám 100% nezamlouvá žádný z typových domů? Haas Fertigbau provede u dřevostavby úpravy na přání, takže si ji můžete přizpůsobit tak, aby splňovala vaše představy.

Individuální dům stojí stejně jako typový

Pokud už vás „běžné domy“ nudí a chcete ten svůj odlišit, projde s vámi specialista všechna přání a připraví studii i projektovou dokumentaci. Ačkoliv jde o práci navíc, za níž by vám jinde mohli účtovat poplatky, v Haas Fertigbau ji zpracují zdarma. A dokonce i výsledná cena dřevostavby bude srovnatelná s typovým domem, který odpovídá zastavěné ploše domů z nabídky výrobce.

Co všechno je možné u dřevostavby upravit

Možností je opravdu spousta a nemusíte se příliš omezovat. V Haas Fertigbau umí kupříkladu zmenšit typový dům tak, aby se vešel na užší pozemek a současně splňoval minimální vzdálenost od hranice pozemku i další vládní nařízení. Dřevostavbu lze ale upravit i v dalších směrech, ať jde o základy (třeba když chcete mít sklep), střechu, půdorys domu, nebo odvážnější architektonické prvky.

Projektant vám zpracuje úpravu domu i z hlediska energetické náročnosti a navrhne řešení, aby dosahovala nejvyšší třídy A. Její určení závisí i na použitém topném systému, většina ostatního však zůstává stejná u všech domů. Individuální dřevostavba se přitom může od typových domů lišit zásadně, třeba když chcete jinak rozvrhnout interiér, přistavět místnost, nebo udělat druhé parkovací stání.

Čím jsou dřevostavby tak ekonomické

V dlouhodobém horizontu umí ušetřit domy Haas Fertigbau i desítky tisíc ročně a rozdíl oproti „běžnému bydlení“ poznáte už v prvním roce. Dřevostavby tohoto výrobce totiž využívají certifikované konstrukce stěn Thermo-Protect, které spolehlivě udržují komfortní teplotu uvnitř domu, zatímco dovnitř nepropustí horko ani mráz. Nebude vám tak unikat drahocenné teplo (nebo chlad v létě).

Když si navíc necháte dřevostavbu Haas Fertigbau vybavit větracím systémem s rekuperací, ušetříte jenom na vytápění až 50 % nákladů, neboť bude získáváno téměř 95 % tepla zpět. Díky solárním panelům je pak možné uspořit dalších až 70 % za ohřev teplé užitkové vody a třetinu ročních nákladů za vytápění. Celkem vás tak teplo může stát pouze 20 %, což samo o sobě znamená zajímavou úsporu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *