Finance na zařízení interiéru: Jak je získat a nespálit se?

Konečně jste si pořídili vysněné bydlení a nyní ho s velkou pompou a slávou zařizujete. Najednou ale zjistíte, že vám finance z hypotéky na vybavení nestačí a do rezerv už více sáhnout nemůžete. Co dělat v takovém případě? Máme pro vás několik rad a tipů, jak získat finance bez toho, abyste přišli zkrátka.

Úspory z minula – nejjistější cesta

Všichni se asi shodneme na tom, že nejjistější cestou, jak získat peníze na zařízení bytu či domu jsou vlastní úspory. Ty však může použít pouze hrstka spotřebitelů. Pokud doposud žádné finanční rezervy netvoříte, měli byste s tím urychleně začít. Měsíčně stačí odkládat třeba pár stovek nebo tisícovek, za rok, dva nebo tři, už můžete mít nastřádán pořádný balík. Nemusíte tak spoléhat na finance od rodiny, přátel, banky ani nebankovního poskytovatele.

Půjčka pro problémové klienty

Nejste zaměstnán na trvalý pracovní poměr, máte zápis v rejstříku či jiné potíže? Co dělat v takovém případě? Řešením může být nebankovní půjčka. Předností nebankovní půjčky je skutečnost, že ji vyřídíte online z pohodlí vašeho domova. Někteří věřitelé dokonce nabízejí i úvěry pro problémové klienty. Příkladem budiž třeba půjčky bez registru, které spotřebitel získá i v případě záznamu v registru dlužníků avšak pouze pokud nemá exekuci.

Spotřebitelský úvěr v bance

Pokud máte čistou historii bez problémů nejlepší možnost je zažádat o klasický spotřebitelský úvěr v bance. Zvolit můžete jak banku, u níž máte sjednanou hypotéku, tak konkurenční bankovní dům. Opět se ale připravte na poměrně zdlouhavý proces, během kterého vás čeká nespočet vyřizování a dokládání nejrůznějších dokumentů (výpisy z bankovních účtů, potvrzení o příjmech od zaměstnavatele apod.).

Dodatečné navýšení hypotečního úvěru

Víte, že i hypotéku si můžete dodatečně navýšit? Připravte se ale na to, že celý schvalovací proces budete muset absolvovat znova. Čekají vás nové odhady, prokazování příjmů a výdajů, ale i kontrola v registrech. Banka vám samozřejmě může poskytnout další peníze, pokud ale nebudete splňovat nastavené podmínky, dodatečné navýšení hypotéky vám neschválí.

Peníze od známých nebo přátel má svoje výhody i nedostatky

Taková půjčka s sebou samozřejmě nese spoustu výhod, ale i nedostatků. Z předností musíme samozřejmě zmínit skutečnost, že jde o půjčku s nulovým (nebo jen velmi nízkým) úrokem.
Na druhou stranu existuje nespočet rodin, partnerských i přátelských vztahů, které právě takováto půjčka rozbila. Jestliže už si tedy plánujete půjčit v rodině nebo mezi přáteli, vždy trvejte na oboustranně závazné smlouvě, která bude splňovat všechny potřebné náležitosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *