Foukaná nebo pěnová izolace?

Šetření energií je rozhodně aktuální téma. Nejde jen o ceny za spotřebu, teplo musíte v domě hlavně udržet. Protože teplo stoupá vzhůru, největšího úniku dosahuje skrz stropy a střechu. Máte pak dvě možnosti – buď zateplíte stropy, nebo podlahy. Pomoci může konzultace s odborníkem.

Foukaná izolace

Před výběrem vhodné izolace budete narážet zejména na dva typy – foukaná a pěnová. Foukaná izolace se aplikuje na místo jak jinak než foukáním. Používá se často právě na zateplení střech a stropů. Existuje několik typů, ať už z celulózy, minerální, ze skelného vlákna, polystyrenu či dřevovláknitá izolace. Pokud foukanou izolaci dělají odborníci s letitými zkušenostmi, nemusíte se bát vzniku mezer, a tedy tepelných mostů. Nevzniká ani hromada odpadu, protože se vše zaměří tam, kde má být.

Stříkaná pěnová izolace

Stříkaná pěnová izolace se aplikuje stříkáním. Materiál se dělí na měkké a tvrdé pěny. Měkké pěny jsou lehké a může jimi proudit vlhkost, proto se hodí zejména ke dřevu. Její vlastnosti ocení i alergici. Tvrdé pěny naopak tuto vlastnost nemají, ale lze je využít jako hydroizolaci do náročnějších oblastí. Pěnové izolace mají velkou výhodu v odhlučnění prostoru. Jsou také tvarově stálé a nesesedají, čímž výrazně prodlužují životnost stavby.

Odborníci na pár kliknutí

Nevíte si stále rady? Nebo hledáte odborníky na aplikaci izolací? Vyzkoušejte Poptávej.cz. Stačí jen pár minut, během kterých vyplníte poptávkový formulář. Do poptávky uvedete, o jakou stavbu se jedná, jaké jsou rozměry, nebo co od izolace očekáváte. Do vámi uvedeného e-mailu přijdou cenové nabídky na míru. Získáte díky tomu porovnání a snadno si můžete vybrat tu nejlepší nabídku. Další kroky už domlouváte přímo s vybraným dodavatelem. Služba je pro poptávající zcela zdarma a nezávazná.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *