Grilovací sezóna začíná: Jak vybrat ten nejlepší gril, abyste si ji náležitě užili?

S příchodem jara začíná většina z nás pokukovat po zaprášených grilech v domku na nářadí anebo ve sklepě. Ti, kteří dosud nejsou majitelé grilovacího pomocníka, se naopak zaměřují na nabídku kamenných prodejen a e-shopů. Tápou, přemýšlí a v záplavě modelů, typů a značek se cítí tak trochu bezradní. Patříte mezi ně? Nezoufejte! Máme pro vás několik rad a tipů, jak vybrat gril, bez kterého si už zahradní party nedokážete představit.

Co od grilu očekáváte?

Pokud hledáte společníka, s nímž můžete grilovat bez ohledu na rozmary počasí anebo dostupnost dřevěného uhlí, zaměřte svou pozornost na plynové grily anebo grily elektrické. Mezi největší výhody těchto grilů patří skutečnost, že jsou připraveny k použití prakticky okamžitě. Stačí pootočit knoflíkem, stisknout zapalovač a na rošt nasázet maso anebo jinou grilovanou specialitu. V případě, že dáváte přednost klasice anebo jste limitováni rozpočtem, zvolte klasický gril na dřevěné uhlí.

Na doma anebo na zahradu?

Výběr konkrétního typu grilu byste měli přizpůsobit také tomu, kde ho budete nejčastěji používat. Pokud nemáte to štěstí a zahrádku nevlastníte, poohlédněte se po mobilních kontaktních grilech s kompaktními rozměry, které jsou velmi lehké a snadno přenosné. Upotřebíte je nejen v kuchyni, ale třeba také na balkoně. Pokud disponujete zahradou, pak je vás výběr mnohem širší. Potřebujete-li s grilem variabilně manipulovat, měl by být vybaven praktickými kolečky.

Vestavné anebo mobilní?

Oblíbenou novinkou, která zažila obří boom už v předchozí sezóně, jsou tzv. vestavné grily. Jde vlastně o klasické stojací grily, které ale jednoduše zabudujete do připraveného stavebního prostoru ve venkovní kuchyni anebo speciálně uzpůsobené terase. Jestliže ale potřebujete s grilem manipulovat, vsaďte raději na mobilní anebo pojízdné grily. Při nákupu mějte také na paměti, že cena je v tomto případě úměrná kvalitě a na grilu, který vám má sloužit několik dlouhých sezón se nevyplatí šetřit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *