Hliníkové vstupní dveře snadno poslouží i padesát let, navíc skvěle vypadají

Dosluhují vaše staré vchodové dveře a uvažujete o koupi nových? Je tedy ten správný čas zapřemýšlet, zda si místo plastových nepořídit rovnou dveře hliníkové. Jsou téměř nezničitelné, skvěle vypadají a snadno vydrží i více než padesát let. 

„Hliník je ušlechtilý materiál, mezi jehož přednosti patří pevnost, tuhost a nízká hmotnost. Tím pádem se hliníkové dveře nedeformují, výborně odolávají vnějším podmínkám a lehce s nimi manipulují i děti,“ říká obchodní ředitel znojemské firmy PERITO Mgr. Petr Jaroš.

Další výhodou hliníkových dveří je konstrukční přesnost a dobré mechanické vlastnosti. To oceníte hlavně ve velmi namáhaných prostorech – hliníkové dveře tak půjdou dlouhá léta snadno otevírat a zavírat i v desetipatrovém panelovém domě.

Na trhu se dají najít hliníkové vstupní dveře z vícekomorových profilů s přerušeným tepelným mostem a izolační výplní z kompozitních materiálů. Podobné dveře mají velmi nízké hodnoty tepelné prostupnosti a ušetří tak domácnosti náklady na vytápění.

Odolnost proti deformacím a robustnost konstrukce s sebou navíc nese větší pasivní bezpečnost. Samozřejmě, že pokud jsou dveře vybaveny nejlevnějším zámkem, pro zloděje nebude problém je překonat.

Velkou výhodou hliníkových dveří je i jejich vzhled. Oproti jiným totiž nemá v podstatě žádná omezení a lze jej přizpůsobil staršímu domu i novostavbě. Pokud máte dřevěná či plastová okna, hliníkové vstupní dveře s nimi snadno sladíte.

„Pokud si chcete dveře vyladit do posledního detailu a současně kladete zvláštní důraz i na jejich užitné vlastnosti, můžete se inspirovat jednostranným nebo oboustranným překrytím dveřního křídla. Barvu, ornamenty, mřížky a jiné maličkosti si samozřejmě vyberete podle svého vkusu,“ dodává Jaroš.

Ceny hliníkových vstupních dveří se pohybují zhruba od 45 do 120 tisíc korun. Vyšší cenu však zcela kompenzují jejich vlastnosti  – dlouhá životnost, bezpečnost, odolnost, tuhost, design, lehkost, nebo stálobarevnost. I proto například v Německu a Rakousku platí, že když se řekne vstupní dveře, myslí se tím především dveře hliníkové.

Autor: redakce Il:-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *