Hypotéka na developerský projekt

Ve velkých městech a jejich blízkosti vyrůstají nové zajímavé rezidenční objekty se zázemím a příjemným okolím v podobě parků, vodních ploch, obchůdků, kaváren apod. Zájemci o takové bydlení mají možnost získat luxusní moderní byt s dalšími prostorami, jako je sklep, zahrádka či terasa s výhledem a parkovací místo. Pokud vstoupí do projektu od začátku, mohou se podílet na vzhledu nového domova a na jeho zařízení.

Průběh koupě bytu či domku z developerského projektu

Získání a financování nového komfortního bydlení v rezidenčním objektu má svá specifika a je rozděleno do několika etap:
• ústní rezervace (nezávazná, 2 – 5 dnů)
• písemná rezervace s rezervačním poplatkem v řádu několika desítek tisíc korun (zpravidla se jedná o první splátku)
• smlouva o budoucí kupní smlouvě (bližší specifikace nemovitosti, úprava vztahů mezi kupujícím a prodávajícím, platební podmínky – splátkový kalendář), 2. splátka
• kupní smlouva (po dokončení stavby a její kolaudaci, návrh na vklad do katastru nemovitostí), poslední splátka

Financování domu či bytu z developerského projektu

Většina mladých párů a rodin počítá při pořizování nového bydlení s využitím hypotéky. Ještě nedávno banky příliš nepodporovaly pořizování nemovitostí, které ještě nestály, a nemohlo se jimi ručit. Dnes už se do developerských projektů aktivně zapojují  a stávají se jejich partnery. Pokud si klient vybere z těchto partnerských projektů, vyjde mu banka maximálně vstříc a vyřizování bude jednodušší. Záleží pak na klientovi a jeho finančních možnostech, jaké hypotéční produkty využije.

Předhypoteční úvěr

Klient získá peníze, nemusí ručit nemovitostí ani nemusí mít ručitele. Úvěr může splatit kdykoliv bez poplatků. Od smlouvy lze do 14 dnů odstoupit bez udání důvodů. Čerpání probíhá bezhotovostně a účelově podle potřeby. Splatnost úvěru je vždy jeden rok a splácí se jen úroky. Jistina se splatí jednorázově z hypotéčního úvěru.

Hypotéka na míru

Na hypoteční kalkulačce  si může každý dopředu spočítat, na jakou hypotéku dosáhne a jaké budou podmínky úvěru. Například Hypotéka na stavbu je hypotéční úvěr do 70 % s nízkou úrokovou sazbou a možností splácet až 40 let.

zdroj foto: Pixmac.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *