Inteligence a design ve službách domácího komfortu

Nová generace moderních spotřebičů umí díky pokročilým technologiím nabídnout špičkový uživatelský servis, navíc ruku v ruce s energetickou úsporností a z toho plynoucí šetrností k životnímu prostředí.

 Dokonalá funkčnost zjednodušuje používání, šetří čas, snižuje námahu, spojenou s domácími pracemi, podílí se na minimalizaci čištění a údržby, pomáhá zajistit zdravý životní styl pro celou rodinu. Řadu z novodobých produktů lze navíc pohodlně ovládat i na dálku, s pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. A třešnička na dortu: mimořádně schopní pomocníci v podobě sporáků, pečicích a mikrovlnných trub, varných desek, odsavačů par, myček nádobí, chladniček, praček a sušiček skvěle nejen fungují, ale také vypadají.

Chlazení a mrazení

Z pohledu spotřeby energií jsou na tom jednoznačně nejlépe špičkové chladničky a mrazničky v kategorii A+++ nebo A+++/-20 %. Moderní produkty nabízejí nejen novou dimenzi čerstvosti a trvanlivosti potravin, ale díky vysoce kvalitním materiálům, preciznímu provedení a propracovanému dotykovému ovládání i skvělý uživatelský komfort. Ve snaze na maximum zvětšit vnitřní prostor se výrobci soustředili na možnost integrovat veškerou chladicí techniku včetně kompresoru do základny spotřebiče, což s sebou nese i výrazné snížení hlučnosti provozu. Přínosem je určitě možnost sledovat míru vlhkosti v jednotlivých zónách, variabilně uzpůsobovat velikost podsvícených boxů, vybavených samozasouvacím mechanismem, jež lze mnohdy také kompletně vyjímat. Na základě spotřebitelského zájmu byly přihrádky ve dveřích uzpůsobeny tak, aby se v nich přehledně a snadno uložily i menší plechovky, balíčky, dózy a tuby. Osvětlení se dočkaly třeba i zásuvky mrazicího prostoru… S pomocí aktivních uhlíkových filtrů dochází k čištění cirkulujícího vzduchu, spojenému s rychlou eliminací zápachu, což se projevuje optimalizací vnitřního prostředí v chladničce. Spotřebiče nejvyšší řady lze samozřejmě zapojit do sítě chytré domácnosti a kontrolovat jejich provoz, i když jste zrovna mimo domov.

Vaření a pečení

Ještě nikdy nebyly sporáky, trouby a mikrovlnky natolik vstřícné k potřebám svých uživatel, jejich kuchařským schopnostem a prostorovým možnostem. V nabídce jsou spotřebiče s rozličnými objemy, výkony a programy, mechanickým i elektronickým ovládáním, snadnou instalací.

Doslova diktátem doby je přitom multifunkčnost, takže se mohou jednotlivé typy zařízení vzájemně zastupovat či doplňovat, podle toho, na kolik a jakých spotřebičů má domácnost prostředky či místo. Vzniknout může celá stěna, sestavená z modelů ve shodném designu, single uživatel si bez problémů vystačí s jediným sofistikovaným produktem, sdružujícím několik funkcí. Může to být například některá z novodobých mikrovlnek, které umějí kromě klasického ohřevu a rozmrazování nabídnout i služby grilu, s přehledem zastoupit i klasické vaření na sporáku, v horkovzdušné troubě či v parním hrnci.

Inteligentní technologie jsou vstřícné k přípravě zdravých kvalitních pokrmů, klasické multifunkční trouby a sporáky jsou schopny nejen dokonale péci, třeba na několika plechách souběžně, bez mísení vůní a chutí, ale rovněž zavařovat, rozmrazovat, předehřívat, vyrábět domácí jogurt… K šikovným novinkám patří například elektronický modul s přednastavenými programy a možností uložit vlastní oblíbené recepty, nebo funkce ohřevu talířů či hrnků, stejně jako speciální ochlazovací systém, který zajistí, aby dvířka trouby zůstávala na dotek chladná.

Samozřejmostí se staly kvalitní vnitřní a vnější povrchy, které stejně jako příslušný program usnadňují čištění. Technologický pokrok neminul ani varné desky bez ohledu na médium, zvolený materiál a systém. Komfort přípravy pokrmů zvyšují různé funkce, u indukčních modelů kupříkladu rychlé zvýšení výkonu, časový spínač varných zón nebo praktická neohraničená flexizóna, bezpečnost zase zajišťuje dětská pojistka. U plynových desek se osvědčila automatika, uzavírající přívod při náhodném zhasnutí plamene, praktické je rovněž zapalování integrované do hořáku.

Odsávání nečistot

Teleskopická, vestavná či podstavná, elegantní komínová, vertikální, ostrůvková, odtahová či cirkulační, s variabilním výkonem a počtem rychlostí… Digestořím, které se postarají o likvidaci výparů a zápachu v kuchyni, je kromě dokonalé funkčnosti nutné přiznat i nezanedbatelnou roli dekorativní, vycházející z jejich estetického vzhledu. Ten je výsledkem práce návrhářů, kteří pracují zejména s ušlechtilými materiály, jako jsou nerezová ocel, hliník či sklo.

Některé produkty sehrají i roli osvětlovacího tělesa. Jejich hlavním úkolem je však zajistit příjemné vnitřní ovzduší, což je důležité zejména u prostor spojujících kuchyň, jídelnu a obývací pokoj. Nové technologie jsou tiché, řada modelů intuitivně spolupracuje s varnou deskou, která automaticky ovládá intenzitu odsávání buď podle teploty, nebo podle počtu používaných zón. Některé typy odsavačů par je možné využít i k větrání, mimo vaření: jakmile senzory zachytí třeba kouř, automaticky nastaví výkon odsávání.

Mytí nádobí

Vzhledem k poměrně široké nabídce různých provedení a hlavně rozměrů jednotlivých samostatně stojících či vestavných modelů není problém „vtěsnat“ myčku i do menších kuchyní, a využít díky tomu faktu, že z pohledu spotřeby vody a jejího ohřevu jde o nejúspornější způsob mytí nádobí. Kromě racionálního uspořádání vnitřního prostoru s pomocí flexibilních košů s nastavitelnou výškou, vybavených vyjímatelnými a sklápěcími trny, dovedou si ty nejobjemnější poradit až se šestnácti sadami.

Vítané je chytré uspořádání trysek, díky nimž se voda dostane až do středu mycího prostoru, ty umístěné v zadní části myčky zase usnadňují odstraňovaní napečených a naschlých zbytků jídla z kastrolu a hrnců. Oceníte určitě také přihrádky na drobnosti a klipy na ostré nože. Velmi chytré myčky jsou dokonce schopny po skončení cyklu pootevřít automaticky dvířka kvůli ideálnímu průběhu sušení.

Pro chytré a praktické technologie není problém ohlídat eventuální únik vody, umožnit odsunout start na finančně výhodnější dobu s nočním tarifem, samozřejmostí jsou programy s ohledem na potřebnou rychlost a účinnost mytí i šetrnost vůči životnímu prostředí, provázenou omezením spotřeby vody a energie. Užitečná je určitě funkce „poloviční náplň“ se zvolením konkrétní mycí zóny (horní nebo spodní koš), která u velkých modelů umožňuje úsporné umytí menšího množství nádobí.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *