Jak přemoci pocit únavy? Pořiďte si pokojové rostliny / Trpíte únavou? Pořiďte si pokojové rostliny

Blíží se zimní období, čas Vánoc a horských lyžovaček, ale také doba, kdy jsme nejčastěji nemocní a bez nálady. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak si kousek jara a léta uchovat, i když bude venku zrovna pošmourno a šedivo – a tím je zařazení  pokojových rostlin do vašeho interiéru. Kam všude je umístit?

Listí pomalu mizí ze stromů a spolu s ním i radostné slunečné dny a zdroj naší energie. Dostavuje se pocit únavy. Jak s vyčerpáním účinně bojovat? Možností a nejrůznějších rad se nabízí dost – patří sem například pořízení pokojových rostlin. Nejen, že pozitivně ovlivní vaše zdraví, ale navíc váš dům či byt doslova oživí. Můžete je využít jako praktického pomocníka i designový doplněk – stačí si pořídit stylový květináč, který rostlinu promění v přirozenou součást vašeho pokoje.

Čistí vzduch a rozveselí každý pokoj

V současnosti jsou velmi moderní přírodní motivy a dekorace. Nezřídka se setkáváme s přírodními obývacími pokoji, kuchyněmi a ložnicemi. Všechny tyto místnosti si alespoň jednu přirozenou „čističku“ vzduchu zaslouží. Váš domov bude okamžitě útulnější a harmoničtější. Bude se vám lépe dýchat i myslet a pohled na krásnou kvetoucí rostlinu vás pokaždé povzbudí. Doplňte květy dřevěnými přírodními dekoracemi, soškami a vyřezávanými ozdobami, a rázem svůj obývák přetvoříte v malou zimní zahradu.

Domácí zahrádka má ale i další výhody – můžete si vypěstovat vlastní ingredience na vaření. Takové, jaké byste v žádném obchodě nesehnali.

Jako přírodní ozdoba mohou samozřejmě fungovat i umělé květiny. Jejich výhodou je, že je nemusíte udržovat a pravidelně zalévat.

Zeleň na neobvyklých místech

V dnešní přetechnizované době návrháři stále pátrají po nových způsobech, jak nás opět propojit s přírodou. Kromě přírodních tvarů a barev se setkáte také se zařazením zeleně na méně obvyklá místa – jako například do koupelny.

Přírodní koupelny se rychle staly hitem současnosti. Nechybí zde moderní vybavení, ale obklady a dlažba připomínají dřevo nebo kámen. Často se v podobných koupelnách objevují rovněž bambusové ozdoby. Živé rostliny jsou tedy přirozeným doplňkem, který koupelně dodá nádech exotického pralesa či rozkvetlé zahrady.

Jak vybrat vhodné rostliny?

Květiny a bytové rostliny nepatří jen do oken a zimních zahrad. Vybírejte je však s rozvahou – některé nesnesou ostré slunce, jiné zase nelze nechat dlouhodobě ve stínu. Klasickou pokojovou rostlinou je třeba zelenec – dokáže zlepšit kvalitu vzduchu ve vaší místnosti a nemusíte jej náročně udržovat. Mezi další nenáročné rostliny patří dračinec, datlovník zakrslý nebo fíkus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *