Jak se (nejen) o Velikonocích postarat o velkou rodinu a spoustu přátel

Praha, 24. ledna 2017 – Početná rodina a spousta přátel sedících kolem plného stolu je krásná představa, protože chvilky strávené s našimi blízkými patří k tomu nejhezčímu, co nás v životě potkává. Drobnou vadou na kráse ale je, že věta „ubrousku prostři se“ funguje pouze v pohádkách a chceme-li, aby byl stůl opravdu plný, musíme přiložit ruku k dílu – což v případě, že se kolem zmíněného stolu sejde třeba 15 nebo 20 lidí, nějakou tu hodinu zabere. Naštěstí je tu moderní doba a s ní spousta kuchyňských spotřebičů, které alespoň část práce provedou za nás. Přípravy na velikonoční oběd nebo oslavu narozenin pro rozvětvenou rodinu i hromadu přátel s jejich pomocí půjdou o dost snáze.

„Na trhu dnes existuje celá řada malých domácích spotřebičů, které sice označujeme jako domácí, ale díky jejich výbavě a funkcím s nimi lehce dosáhnete profesionálních výsledků. Také slovo „malé“ je v tomto případě nutno brát jako technické označení, protože například kuchyňský robot s pracovní mísou o objemu 4 litrů rozhodně malý není. Snadno v něm najednou připravíte přes kilo těsta, což je množství, které stačí na opravdu velký mazanec pro 8 až 10 osob. Stejně dobře jako s velkým si ale tihle kuchyňští pomocníci poradí i s malým množstvím, a tak se nemusíte bát, že je využijete jen párkrát do roka,“ vysvětlila Ing. Kamila Trávníčková, obchodní ředitelka pro malé domácí spotřebiče české značky elektrospotřebičů Concept.

Jak si urychlit a zjednodušit vaření a pečení?

Kuchyňský planetární robot Concept RM5000 MONENTO pohodlně zpracuje až 1,1 kg kynutého nebo třeného těsta či krému. Najednou vyšlehá i 4 bílky do pevného sněhu a v jeho teplovzdorné nádobě můžete umixovat až 1,5 litru omáčky či krémové polévky. Má hned dvě pracovní mísy o objemu 4 litry, takže v jedné lze vypracovat těsto a v druhé třeba vyšlehat sníh. Hodit se bude určitě i sada struhadel, které díky motoru s příkonem 650 W rychlostí blesku nastrouhají vše, co jim nabídnete. Těsta, krémy nebo šlehačku tenhle robot zpracuje za pomocí důmyslné moderní technologie planetárního míchání, díky níž už nebudete muset přerušovat chod robotu a stírat těsto ze stěn mísy. Metla se totiž otáčí nejen kolem své osy, ale také kolem obvodu nádoby, takže suroviny jsou kvalitněji promíchány. Jako dárek je součástí robotu i kuchařka se spoustou inspirativních receptů. Cena 5 999 korun.

9+1 multifunkční hrnec Concept CK9090 s formou na bábovku má objem 4 litry, takže v něm snadno a rychle uvaříte a ohřejete třeba omáčku nebo polévku i pro větší počet strávníků. Navíc je multifunkční, takže vedle vaření zvládne také pomalé vaření, vaření v páře, smažení, pečení, fritování a dušení. Má 10 přednastavitelných programů a určitě se bude hodit funkce nastavení doby, po kterou je hrnec v chodu. Díky tomu se například u fritování nebo vaření nic nespálí, i když v mezičase budete dělat něco jiného. Jeho součástí je také forma na bábovku, kterou s jeho pomocí a bez zbytečného hlídání upečete za pouhých 50 minut. Slavnostní stůl pak můžete obohatit ještě o sýrové či čokoládové fondue pro celou společnost. Cena 2 999 korun.

Tyčový mixér Concept TM4735 má 12 rychlostí a praktickou celokovovou nohu, díky níž v mixovací nádobě naprosto s přehledem nasekáte vše, co budete potřebovat. Hodit se ale bude i v kombinaci s balonovou metlou, která vám umožní rychle vyšlehat krém či smetanu na pravou vídeňskou kávu či Sacherův dort pro celou rodinu. Nástavcem s nerezovým nožem ponořeným do hrnce s polévkou zase v mžiku vykouzlíte litry té nejlahodnější krémové speciality, jakou si umíte představit. Tyčový mixér má tlačítko TURBO a PULSE, plynulou regulaci otáček či extra tichý chod a jeho součástí je i stojánek, takže budete vždy mít všechno po ruce. Cena 1 399 korun.

Oba modely volně stojících multifunkčních sporáků s plynovou deskou Concept SVK8090 a se sklokeramickou deskou Concept SVE8090 jsou pro velkou rodinu jako dělané. Disponují totiž troubou o objemu neuvěřitelných 90 litrů, takže do ní pohodlně strčíte i celou husu. Trouba má k dispozici 8 důmyslně řešených programů včetně horkého vzduchu, které se zobrazují na LED displeji, minutku a možnost nastavení zpožděného konce pečení a doby pečení. Kromě velkokapacitní trouby ale nabízejí také velkorysé místo na vaření. V prvním případě hned 5 různě rozměrných a výkonných plynových varných hořáků včetně woku a v druhém zase 5 elektrických varných zón s oválnou i dvojitou plochou na vaření. Oba modely jsou v energetické třídě A, takže navzdory své velikosti nijak nezatíží rodinný rozpočet. Cena SVK8090 je 23 990 korun a SVE8090 stojí 28 990 korun.

Rychlovarná konvice Concept RK4065 uvaří vodu na čaj či kávu pro početnou rodinu i zástup přátel a navíc umí splnit všechna přání. Má objem 1,8 litru a její hlavní předností je funkce regulování teploty: můžete si vybrat 60 °C, 70 °C, 80 °C, 90 °C nebo 100 °C. Je tak ideálním pomocníkem při přípravě různých druhů čaje, kávy, ale i instantních kaší nebo detoxikačních nápojů. O tom, na jakou teplotu vodu ohříváte, vás budou informovat různobarevné diody, kterými je konvice v provozu podsvícena. Po dosažení zvolené teploty vás navíc upozorní zvukový signál, že voda je připravena. Tato konvice, jež má celonerezové hrdlo, je vybavena také funkcí udržování teploty KEEP WARM. Cena 1 299 korun.

V čem připravené jídlo uskladnit?

Díky ruční bateriové vakuovačce VA0020 velmi snadno uskladníte nejen suroviny, ale i hotové pokrmy. Vzduch z obalů nebo krabiček odsajete pouhým stiskem jednoho tlačítka. K jídlu se tak nedostane vlhkost ani bakterie, které by mohly způsobit jeho rychlejší zkázu. Všechny obaly jsou navíc průhledné, takže vždy budete mít přehled o tom, kde co je. Cena 999 korun.
Více o produktech na www.my-concept.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *