Jak se posuvné dveře schovají do stěny

Čím dál častěji se u veřejných budov a obchodů setkáváme s posuvnými dveřmi, které se elektronicky otevřou, takže se jich nemusíme ani dotknout. Je to moderní a hygienický způsob otevírání dveří. Posuvné dveře si razí cestu i do interiérů kanceláří a bytů. V bytě ale nepotřebujeme elektronické ovládání, to už by byl opravdu velký komfort. Ostatně, ovládání posuvných dveří je snadné a lehkým zatlačením či tahem je otevřeme i zavřeme. Ale jak zařídit, aby se při otevření schovaly do zdi? To umí stavební pouzdra. Stavební pouzdra JAP  jsou kovová a skládají se z rámu, který drží pohromadě posuvné křídlo dveří a plechovou kapsu, kam se dveře schovají. Jsou vhodné do novostaveb nebo starších bytů, které hodláte rekonstruovat. Stavební pouzdro totiž vytvoří část stěny. Mohou se dávat do sádrokartonových i zděných stěn. Instalace je snadná a při zabudování do stěny se plechová kapsa, kam zajíždí křídlo dveří, ukryje pod omítku. Po definitivní stavební úpravě je vidět jen dveřní otvor s posuvným křídlem nebo křídly. Stavební pouzdra pro posuvné dveře se hodí nejen do bytů a kanceláří, ale i do budov, kde je vysoká frekvence otevírání, například do nemocnic, škol či supermarketů.

Stavební pouzdra jsou i bezobložková

Stavební pouzdra, která v Česku jako jediná vyrábí firma J.A.P., jsou dodávány ve čtyřech modelových řadách. Modely NORMA a LATENTE jsou s běžnou, tedy obloženou zárubní. Modelová řada LATENTE má zárubeň ve stejné rovině se stěnou. Poslední dvě modelové řady EMOTIVE a AKTIVE jsou bez obložení zárubní, model EMOTIVE má místo zárubně jen estetickou hliníkovou lištu. Tzv. bezobložkové zárubně působí velmi čistě, protože stěna končí stejným profilem a pak už jsou jen posuvná křídla dveří. Stavební pouzdra  jsou vhodná pro dřevěné, laminátové i skleněné dveře. Výborným doplňkem posuvných dveří je tzv. tichý doraz. Při zasunutí křídel už neuslyšíte žádné „klapnutí.“ Do stavebních pouzder se hodí různé typy posuvných dveří, například značky SAPELI a Porta DOORS. Jejich sortiment je mimořádně široký, zahrnuje desítky povrchů z přírodních dýh, laminátu, ze speciálních fólií s imitacemi dřeva či povrchy opatřené barevnými fóliemi. V nabídce dveří SAPELI jsou například luxusní povrchy vysoký lesk či kamenné dýhy.Dveře Porta DOORS dodávají nové dekory s fóliemi Porta Synchro 3D a Porta Perfect 3D, které využívají 3D efekt. Do stavebních pouzder se hodí i celoskleněné dveře JAP v různém provedení. Atraktivní je například grafosklo s vlisovanými grafickými či textilními motivy.

Prohlédněte si dveře i stavební pouzdra v největším českém showroomu

Dodávky a montáž dveří, stavebních pouzder a dalších interiérových dílů a doplňků zajišťuje firma Studio Interiér Janíček , která působí na domácím trhu již od roku 1999. Neustále rozšiřuje svoji nabídku produktů a činností a v současnosti má ve své portfoliu dřevěné, laminátové i vinylové podlahy, stahovací půdní schody, schody a schodiště, nerezová zábradlí či posuvné systémy. Pro lepší představu zřídila v Mladé Boleslavi největší český showroom dveří a zárubní. Na ploše 250 m² je k vidění mj. 120 druhů dveří a zárubní a všechny modely stavebních pouzder.

Sdílet tento příspěvek na

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *