Jak se žije v Praze v Modřanech?

Modřany leží na pravém břehu Vltavy a celé okolí Prahy 12 obklopují lesy a zeleň. Tato pražská čtvrť tak představuje ostrůvek klidu přírody v jižní části hlavního města.

Čtvrť, která má srdce

Historicky se jednalo o vesnici, která byla povýšena na pražské předměstí až v 19. století. Původní název zněl „Modřiluhy“ protože ležely na močálovité louce. V Modřanech bydlí odhadem asi 30 000 obyvatel. Stojí tu dva velmi významné objekty, kostel Nanebevzetí Panny Marie a Viniční dům. O Modřanech se říká, že i dnes je to vesnice ve velkoměstě. Modřanští tuhle oblast milují a nevyměnili by jí za nic na světě.

Praha Modřany, Home Sweet Home
Praha Modřany, Home Sweet Home

Doprava

Doprava si psala v Modřanech svou vlastní historii. Modřany mají ve znaku homoli cukru, protože se zde dlouho vařil cukr a cukrovarnictví tu má dlouholetou tradici. Lidé sem dojížděli za prací v továrnách a cukrovaruvlakem nebo lodní dopravou po Vltavě. Dnes dojedete do centra pohodlně tramvají nebo autobusem. Metro sem zatím nevede, ale výhledově by měly Modřany ležet na plánované nové trase linky D.

Bydlení uprostřed zeleně

Modřany jsou ideálním místem pro sportovce. Není potřeba navštěvovat fitness centra, když celou čtvrť obklopuje úžasná příroda. Cyklostezka z Podolí do Zbraslavi patří mezi nejoblíbenější a nejvyužívanější trasy v Praze. Můžete si sem jít zaběhat, zabruslit, zajet na kole nebo vyjít na procházku. V Modřanské rokli, která je přírodní památkou můžete trávit čas sportem i relaxací s knížkou.

Praha Modřany, Home Sweet Home
Praha Modřany, Home Sweet Home

Venkov ve městě

Čtvrť tvoří celkem tři části. Sídliště, průmyslová oblast a původní maloměsto. Architekti zastavěli modřanské sídliště citlivě do okolní přírody, aby ji nenarušili. Domy jsou v kopci zasazeny s ohledem na zeleň. I to je jeden z důvodů, proč si Modřany zamilujete. Stačí jen pár kroků a máte pocit, že nejste v hlavním městě. V jižní části Prahy si můžete pořídit dům ve vilové čtvrti nebo byt na sídlišti. V tétosympatické a klidné lokalitě je vám k dispozici i vynikající občanskou vybavenost, která nově vyrostlým sídlištím často chybí.

Chcete bydlet v Praze v Modřanech? Prohlédněte si nabídku nemovitostí k pronájmu nebo k prodeji od realitní kanceláře Homesweethome.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *