Jak seřídit plastová okna?

Moderní technologie přicházejí ke slovu i v stavebnictví. Přinášejí další možnosti, mají řadu výhod a postupně vytlačují klasické materiály. Zkrátka, plastová okna se stala fenoménem dnešní doby. Za velmi příznivé peníze získáte kvalitní okna, která mají vynikající tepelné a izolační vlastnosti, snadno se instalují a po dlouhá léta vydrží téměř bez údržby. Ale i plastová okna si žádají své. Věnujte jim prosím, jednou do roka několik minut a ony se vám za to odvděčí bezproblémovým provozem.

Kování promažte několika kapkami oleje

Údržba plastových oken, jak sami víte, vám zabere skutečně jen minimum času. Dalo by se říci, že jejich provoz je téměř bezúdržbový. Čas od času je ale dobré vyčistit rámy běžným čisticím prostředkem pro domácnost, který je vhodný na povrchy z umělých hmot. Nepožívejte zásadně čistidla na bázi písku, která mají brusné částice nebo prostředky jako jsou benzin, aceton nebo kyseliny. Jednou do roka také věnujte čas kování, závěsy a uzávěry namažte několika kapkami oleje a přebytečný olej setřete.

Pro seřízení oken použijte imbusový klíč

Na plastová okna během roku působí velké teplotní změny, a může se tedy stát, že okno začne mírně drhnout „sesedat“, nejčastěji ve spodní části. Toto sednutí, ale není žádný problém. Okno chce jen lehce doladit. Seřízení okna se provádí imbusovým klíčem na spodním pantu okna, a to vždy při otevřeném okně. Okno posuňte nepatrně nahoru nebo dolů, dle potřeby a otáčejte imbusovým šroubem, vždy jen o pár stupňů. Průběžně kontrolujte, zdali se okno již dostalo do správné polohy. Dejte pozor, šrouby mají vnitřní zarážky, které je možné při vytočení imbusů do extrémních poloh zničit.

Odborný servis je jistota

Než se pustíte do seřizování plastových oken, a tím nechci nikoho urazit, měli byste vědět, že výsledek nemusí být pozitivní. Ze svých zkušeností vím, že neodborný servis může napáchat řadu potíží. Pokud chcete mít naprostou jistotu, obraťte se raději na servisního mechanika, možná se na vaše okna ještě vztahuje záruka nebo můžete využít možností pozáručního servisu.

Jestli chcete vědět o plastových oknech víc, proklikejte se na stránky společnosti Oknoplastik. Naleznete zde nejen kompletní nabídku, ale také podrobný ceník, abyste si mohli sami udělat předběžnou kalkulaci, nebo kontaktujte ještě dnes jejich obchodního zástupce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *