Jak snížit náklady na vytápění domácnosti?

Náklady na vytápěnídomácnosti spolknou nemalou část rodinného rozpočtu. Také přemýšlíte, jak své náklady snížit na minimum? Nemáte rádi plýtvání? Poradíme vám, jak ušetřit na výdajích za energie!
Dost plýtvání! Zjistěte, kde uniká teplo

Pokud máte velký rodinný dům a myslíte to s šetřením energií vážně, nechte si udělat energetický audit. Ten stanoví celkovou energetickou náročnost objektu, vyhodnotí slabá místa a nakonec získáte návrh na vhodnou optimalizaci.
Tip: Pokud se nechcete pouštět do energetického auditu, ale nějakou radu byste uvítali – obraťte se na topenilevne.cz

Jako výsledek se můžete dozvědět, že je například nutné část budovy zateplit, někde vyměnit trubky či okna. A i když se vám do podobných opatření nejspíš nebude chtít, mohou vám ročně ušetřit nemalou částku.

Tip: Velkou část výdajů vám ušetří také pořízení nového kvalitního kotle a ohřívače vody – elektrické ohřívače i plynové ohřívače pořídíte výhodně na topenilevne.cz

Jak šetřit energii?

– Vyměňte zdroje světla za úspornější. LED žárovky jsou sice dražší na pořízení, ale oproti těm běžným uspoří až 50% energie, mají o 80% nižší spotřebu a vydrží svítit až stokrát déle.
– Pořiďte si termostaty a popřemýšlejte o zavedení řízeného větrání i vytápění. Nejčastější příčinou neekonomického vytápění je totiž lidský faktor – zapomínáme vypnout topení, nevětráme, přetápíme,…
– Zkontrolujte, že používáte úsporně spotřebiče.
– Klimatizaci spouštějte jen v nejteplejších dnech roku a místnost neochlazujte o víc než 5-8 stupňů, než je venkovní teplota.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *