Jak vybavit domácí dílnu?

V každé domácnosti je nutné čas od času něco opravit. Ať už vás opravy vyloženě baví, nebo po šroubováku saháte jen z nutnosti, bez základního nářadí se nejspíš neobejdete. Poradíme vám, co všechno byste měli mít v arzenálu.
Vše musí mít své místo

Pokud své nářadí, šroubky a další pomůcky ukrýváte v krabici či tašce, ve které nikdy nemůžete nic najít, pořiďte si praktický kufřík na nářadí. V něm má každý nástroj své místo a vy tak máte jistotu, že kdykoliv budete rychle potřebovat něco opravit, vždy najdete ten správný nástroj.
Pokud patříte k vášnivým kutilům, nebo budete jen potřebovat opravit někde, kde nemůžete nechat povalovat nářadí, pořiďte si opasek s kapsami. Otevřené kapsy jsou určeny na nářadí a ty zavřené na drobnosti jako hmoždinky, šrouby, hřebíky,…

Tip: Kvalitní spojovací a hutní nerezové materiály pořídíte za super ceny na Akros.cz. Kromě šroubků, vrutů a matic tam najdete také plechy, nářadí a příslušenství, maziva, trubky a další materiál pro vaše malé i velké projekty,rekonstrukce bytu i domu.

Připište na seznam…

Pokud vybavujete svou první dílnu, nebo si jen chcete ověřit, zda máte vše, co můžete potřebovat, připravili jsme pro vás seznam nejdůležitějších položek:

Tip: Kvalitní nářadí je super vánočním dárkem pro muže, tak se inspirujte a přemýšlejte, co v dílně ještě chybí.

– Metr. Svinovací, skládací nebo jen dřevěný úhelník – než začnete cokoliv vrtat nebo třeba šroubovat, musíte mít vše změřené.
– Šroubovák. Z ručního nářadí ho využijete nejvíce. V zásobě byste měli mít ploché a křížové šroubováky pokud možno hned v několika velikostech. Hodit se bude také zalamovací šroubovák s výměnnými bity.
– Vrtačka a sada vrtáků.
– Kladívko a palička.
– Úhelníčky. Oceníte je při nejrůznějších projektech.
– Hmoždinky. Měli byste mít v zásobě hned několik velikostí a typů.
– Šroubky. Pořiďte si zásobu nejpoužívanějších velikostí se zápustnou hlavou.
– Kombinačky a štípačky. Nikdy nevíte, kdy si budete potřebovat poradit s ohnutým hřebíkem či se budete potřebovat chránit před elektrickým proudem.
– Havarijní páska a univerzální lepidlo.
– Řezáky s odlamovací čepelí.
– Vodováha.
– Klíče.
– Štafle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *