Jak vybavit malou koupelnu bez újmy na kontě?

Zařizujete novou koupelnu nevelkých rozměrů a lámete si hlavu nad tím, jak ji zařídit co nejefektivněji?Pokud nejste limitování prostorem, možností je opravdu hodně. Čím méně místa ale máte, tím více je potřeba mít se na pozoru.
Základními výchozími body jsou vaše finanční možnosti a rozměry koupelny. Pokud má člověk možnost výběru bez omezení, nakupuje se jedna báseň. Čím méně si ale můžete vyskakovat, tím více je radno celou akci promyslet.Pojďme tedy na to.

Levně a (téměř) bez námahy

Nemáte-li čas ani prostředky na nákladnou přestavbu, jen zkrátka chcete koupelnu zrekonstruovat s co nejmenšími výdaji, tím nejjednodušším a nejlevnějším řešením je zakoupení hotového sprchového boxu. Výhodou je, že nemusíte vybírat a nakupovat každý komponent zvlášť – hotové sprchové boxy kromě zástěny a sprchové vaničky obsahují i sprchovou baterii s hlavicí. Tudíž box prakticky jen připojíte k přívodu vody a k odpadu a můžete jej začít používat.
Další výhodou je, že není potřeba se zabývat hydroizolací, jako tomu je při kompletaci sprchového koutu z vaničky a zástěny pořízených zvlášť. Skvěle se tak hodí do dřevostaveb, kde je nutno ohledně vlhkosti dbát zvýšené pozornosti.

Když finance nebolí

Pokud vás finance zas tak netrápí, můžete si pořídit rovnou masážní sprchový box. Ten, kromě standardní sprchové výbavy, obsahuje i hydromasážní panel, díky kterému si budete moci dopřávat masáž tak často, jak jen budete chtít. Ani ceny masážních boxů již nejsou tak astronomické,tak jako bývaly.
Máte samozřejmě možnost sestavit si sprchový kout na míru z jednotlivých komponent. Pravděpodobně vás to vyjde dráž než hotový sprchový box, budete mít i více práce s instalací. Výhodou je však mnohem větší výběr a možnost kombinace tvarů a materiálů dle vašeho gusta.

S vanou – nevanou

Výrobci sanitární keramiky a koupelnového vybavení jdou majitelům malých koupelen naproti a vypouštějí do světa obdélníkové vany malých rozměrů nebo sedací vany, které nabízí možnost tu a tam „napustit si vanu“ a relaxovat v moři pěny. Pravda, vleže a s nataženýma nohama je relax o dost příjemnější, než se skrčenýma nohama a vsedě, pokud ale vaše koupelna zkrátka neumožňuje umístění standardně dlouhé vany, je takový kompromis pro vyznavače vanového povalování jednoznačným vítězstvím.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *