Jak vyzrát na výběr bazénové čerpací techniky

Čerpadlo patří k zahradě stejně jako třeba stromy. Máte-li zahradu, s největší pravděpodobností na ní dříve nebo později budete čerpací techniku potřebovat. A k čemu že to? Využití čerpadel může být různé, ale nejčastěji souvisí především se zavlažováním, na chatách se pak čerpadla používají také k čerpání pitné vody ze studny, ale na spoustě zahrad se čerpadlo pojí také s bazénem.

Bazén si u nás také pořizuje stále více lidí. Každý chce zažít ten komfort, když si v létě může vlézt do vlastní osvěžující nádrže s vodou. Možná to ale co dočinění také se zvyšující se cenovou dostupností některých druhů bazénů. Dnes už není takový problém na něj našetřit, alespoň na nadzemní bazének. Přesto se tato investice pojí také s nutností údržby a správné péče o bazén, bez které by vám za čas voda zezelenala, a vyrostly v ní řasy. Voda se totiž v bazénu nechává po celou koupací sezonu, a pokud k zabudovaným bazénům pořídíte také krytí, tak ještě mnohem déle. Proto k péči o bazén neodmyslitelně patří bazénové čerpadlo, které vodu neustále prohání přes pískové filtry a tím ji čistí od mechanických nečistot. Proti biologickým usazeninám a nečistotám se pak do vody přidávají speciální chemické látky. Z důvodu této úpravy bazénové vody, musejí být čerpadla uzpůsobena k jejímu přečerpávání. Obyčejnější oběhová čerpadla by se vám totiž mohla za čas rozpadnout díky působení agresivních chemikálií. Kromě pískové filtrace může být bazénová voda čerpadlem vháněna také do ohřevných solárních mechanismů a ohřátou ji pak čerpadlo vrací nazpět do bazénu.

Při výběru bazénového čerpadla se nesoustřeďte tolik na cenu, jako na kvalitu. Do čerpací techniky se vyplatí investovat. Levnější modely by vám sice mohly chvíli sloužit, ovšem nemusely by pracovní nápor vydržet tak dlouho a buď by bylo nutné přistoupit k servisu, nebo rovnou výměně, takže finančně byste skutečně neušetřili. Vyplatí se také pořizovat známější značky, jako jsou například čerpadla Grundfos, která jsou dobře známá jako kvalitní výrobce oběhových čerpadel, na které je spoleh.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *