Jaká je funkčnost tepelného čerpadla

Tepelná čerpadla mají v českých domácnostech dveře otevřené! Nejoblíbenějším typem tepelného čerpadla je u nás tepelné čerpadlo vzduch/voda, které tepelnou energii získává ze vzduchu. Není tak potřeba instalovat žádný podzemní kolektor a při samotné instalaci nemusíte ani nijak násilně zasahovat do konstrukce budovy. O tom, že jsou tepelná čerpadla schopna celoročního provozu, už nemusíme u moderních zařízeních vůbec pochybovat. Jak je to ale s jejich skutečnou funkčností během zimy a jaký záložní tepelný zdroj bychom měli v kombinaci s tepelným čerpadlem zvolit?

 

Kvalitní tepelné čerpadlo v zimě neselže

 

Tepelná čerpadla vzduch/voda získávají tepelnou energii z okolního vzduchu. Pokud vás tedy napadá otázka, zda to neovlivní funkčnost tepelného čerpadla v zimě, nemusíte se vůbec stydět. Levná a nekvalitní tepelná čerpadla v zimě totiž skutečně selhávají. S takovými se ale u nás nesetkáte. Tenaur pracuje pouze s renomovanými výrobky, které garantují provoz i při teplotách -25 stupňů Celsia i nižších. Taková tepelná čerpadla byste našli například v sortimentu LG, Nibe nebo Mitsubishi. Ani české výrobky by vás ale nezklamaly. Tepelné čerpadlo se v zimě však více namáhá a jeho výkon se se snižující teplotou může snižovat. Proto je nutné vybrat nejen kvalitní zařízení, ale také zařízení s odpovídajícími parametry, aby vám skutečně dobře sloužilo po celý rok. V Tenauru vám s tím rádi pomůžeme. Obrátit se na nás můžete na jakékoliv pobočce v ČR.

 

Tepelná čerpadla potřebují záložní zdroj

 

Ať už žijete v jižní Itálii nebo v Krkonoších, vždy budete potřebovat záložní zdroj pro případ, že nebude možné tepelné čerpadlo využít. Třeba proto, že jste delší dobu bez proudu, nebo vám z nějakého důvodu v dané situaci nestačí výkon zařízení. Dobrým záložním zdrojem může být elektrický kotel, který ale příliš neřeší situaci, kdy v celém objektu nejde proud. Za to je skvělým pomocníkem ve chvílích, kdy je potřeba tepelnému čerpadlu trochu vypomoci. Majitelé rodinných domků si však jako záložní zdroj tepla často vybírají krbová kamna nebo rodinný krb. Nejen že je to krásný doplněk do interiéru, ale také hřeje, není závislý na elektrickém proudu a můžete v něm topit dřevem nebo briketami. Teplou vodu si ale v krbu nebo kamnech neohřejete. Dobrým pomocníkem v domácnosti je také domácí baterie. Jak funguje a proč si ji pořídit vám rádi vysvětlíme. Výborný systém vnitřní jednotky tepelného čerpadla v kombinaci s domácí baterií nabízí česká značka Tegeo.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *