Kroky ke správné rekonstrukci

Bytové panelové domy a další velké objekty občanské vybavenosti – školy, školky, úřady a nemocnice, ve většině případů svému účelu slouží již celou řadu let. Na tyto typy budov jsou kladeny vysoké nároky a letité opotřebení na většině z nich je skutečně výrazné.

Řešením je kompletní rekonstrukce a revitalizace takových staveb. Finanční investice do takových projektů jsou významnou položkou v rozpočtu a je potřeba ji provést s profesionální péčí.

Na co nezapomenout

Rekonstrukce budov  je proces, který se skládá z několika fází. Před samotnou její realizací je potřeba zvážit několik hledisek.
Pro začátek je nutné si uvědomit, že pro snížení nákladů, zvýšení komfortu bydlení a užívání stavby, ve většině případů nestačí pouhá výměna oken a oprava fasády. Žádoucí bývá i zateplení fasády, podlah i střechy.
Právě pro rekonstrukce panelových domů a pro rekonstrukce bytových domů se skutečně vyšší prvotní investice vyplatí. Profesionálně provedená rekonstrukce, včetně zateplení fasády, střechy, výměny oken a další opravy sníží náklady na vytápění až o 75 %. Návratnost této investice je tedy velice příznivá.

Spolehlivý dodavatel

V současnosti je nabízeno několik materiálů a způsobů zateplování. Nedá se jednoduše říci, která z nich je správná.
Rekonstrukce domů musí být provedena s ohledem nejen na jejich současný stav, na požadavky majitelů, ale i s ohledem na další faktory jako je například vlhkost.

rekonstrukce panelových domů
rekonstrukce panelových domů

Ve snaze snížit náklady na rekonstrukci často investoři volí materiály menší tloušťky, pouze částečné zateplování nebo jen opravu fasády. Profesionální dodavatel stavebních prací však díky svým zkušenostem navrhne vhodné řešení, provede příslušná měření a doporučí individuálně plán přímo pro Vaši nemovitost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *