Kurz nízkoenergetická a pasivní výstavba odemkne nové příležitosti nejen projektantům

Téměř nulová spotřeba energie, to je požadavek, který dnes musí splnit všechny domy veřejné správy větší než 350 m2. Už teď je však zřejmé, že u tohoto typu budov nezůstane. Od roku 2020 bude totiž tato povinnost platit s malými výjimkami prakticky pro veškerou novou výstavbu. Proto je nyní téma nízkoenergetické a pasivní výstavby velice aktuální.

Nová pravidla v legislativě: Komu se bude hodit je znát?

Znalost nových pravidel se bude hodit zejména autorizovaným inženýrům a technikům, architektům, projektantům, stavebníkům, developerům, firmám zabývajícím se facility managementem a také lidem pracujícím v oblasti technického zařízení budov (TZB). Připravit se na změny bude výhodné i pro ty, kteří se chtějí zapojit do programu Nová zelená úsporám.

Jak získat přehled o legislativních změnách a nových postupech? Kurz Nízkoenergetická a pasivní výstavba nabídne přehledně a uceleně všechna pravidla – jak ta, která platí už od 1. ledna 2016, tak i ta, která začnou platit pro veřejné i soukromé stavby v následujících měsících a letech.

Nová zelená úsporám a „šetrné“ bytové domy o 15 % levněji

Kurz nízkoenergetická a pasivní výstavba se tedy bude hodit všem projektantům a stavebníkům nejen veřejných budov, ale také bytových domů. Od 1. ledna 2017 mohou lidé totiž žádat o dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám na výstavbu domů s velmi nízkou energetickou spotřebou. Dotace na jeden projekt pokryje až 15 % výdajů???, což v celkovém rozpočtu znamená výraznou úsporu.

Kurz Nízkoenergetická a pasivní výstavba: Co by měl splňovat?

Pokud přemýšlíte o absolvování tohoto typu kurzu, vybírejte takový, který spojuje teoretické znalosti s příklady z praxe a praktickými ukázkami. Některé kurzy zahrnují exkurze do domů s téměř nulovou spotřebou či do softwarově řízených inteligentních domů. Je také vhodné si před koncem kurzu na vlastní kůži vyzkoušet zhodnocení objektu pod vedením zkušeného lektora. Naprostým základem kurzu by pak měly být

  • změny v legislativě,
  • stavební řešení nízkoenergetických a pasivních domů,
  • vnitřní zařízení (jako vytápění, větrání, osvětlení atd.)
  • a ekonomika těchto budov.

Po absolvování odborného kurzu projektanti dokáží zpracovat veškeré dokumenty i vypracovat odborný posudek. A to také k projektům, které žádají o státní dotaci například právě v rámci programu Nová zelená úsporám. Absolventi získají také znalosti potřebné k vypracování průkazu energetické náročnosti budovy (PENB). Zjistěte více o kurzu Nízkoenergetická a pasivní výstavba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *