Luxusní bavlněné povlečení Stella Ateliers a Curt Bauer

Jak si kdo ustele, tak si lehne. Vzhledem k tomu, jakou spoustu času tráví každý z nás v posteli, není radno toto české přísloví podceňovat. Kvalitní a pohodlný spánek nezávisí pouze na matraci či roštu, i povlečení hraje svoji roli. V první řadě jeho materiál, jenž musí být velmi příjemný, v řadě další například design, který je nutné sladit se zbytkem ložnice. Abyste se skutečně cítili „jako v bavlnce“, soustředění na kvalitní povlečení je na místě. Veškeré tyto předpoklady splňuje bavlněné povlečení Stella Ateliers a Curt Bauer.

Každoročně nové kolekce, přicházející vždy pro jarní a zimní období, nabízí vysoce kvalitní povlečení české (Stella Ateliers) a německé značky (Curt Bauer). Již zmiňované kvality je docíleno používáním dlouho-vlákenné egyptské bavlny. Skutečnost, že je tato bavlna sbírána ručně, dokresluje vysokou důvěryhodnost použitého materiálu.

Pro běžné uživatele představuje bavlněné povlečení několik zásadních výhod. Některé úpravy, například Jersey, nevyžadují žehlení, jedná se tedy o příjemné zjednodušení údržby. Dalším praktickým tipem je zip, za jehož pomoci dochází k jednoduché manipulaci při povlékání respektive svlékání povlečení. Na zip je dlouhodobá záruka.

Pro výrobu bavlněného povlečení je použito příze, zpracovávané moderními technologickými postupy. Ty dávají možnost vzniku tzv. super příze, která disponuje maximálně 20 % výčesku z nezralých, krátkých či jiným způsobem poškozených vláken. Z toho plyne, že se jedná opravdu o vysoce kvalitní povlečení. Právě dle způsobu zpracování příze se bavlněné povlečení dělí do několika kategorií a podkategorií, které si představíme:

Satén

Mako-satén

Mako-satén je jeden ze způsobů zpracování příze, podle kterého byl tento druh saténu pojmenován. Jedná se o jeden z nejjemnějších materiálů. Disponuje krásným hladkým a lesklým povrchem, jež dodá vaší ložnici zářivý vzhled. Vlákna, ze kterých se mako-satén tká, pocházejí z egyptské bavlny, jež zaručuje velmi příjemný pocit při dotyku. Jedná se tedy o hustou bavlnářskou tkaninu malé hmotnosti 120g/m2. Navíc tato příze prochází procesem „mercerace“. Jedná se o speciální zušlechťovací postup, při kterém bavlněné výrobky získávají vyšší pevnost a afinitu k barvivům. Lesk podobný hedvábí a příjemnější omak.

Bavlněný satén

Bavlněný satén představuje povlečení z velmi kvalitních vláken přírodního původu. Je velice odolný, zajišťuje tak dlouhou životnost produktu. I po mnoha vypráních jsou stále znatelné zářivé barvy, které jsou pro bavlněný satén typické. Bavlněný satén neprochází speciálním zušlechťovacím procesem „mercerace“.

Jednobarevný Mako-satén UNI

Velmi vkusný jednobarevný design, který skvěle plní dekorativní funkci, to je základní charakteristika tohoto druhu saténu. V širokém výběru vzorů si vyberete elegancí oplývající bavlněné povlečení s vysokým leskem. Tato příze prochází procesem „mercerace“.

Švýcarský prémiový satén

Jak již název napovídá, hovoříme zde o nejkvalitnější přízi, ze které se bavlněné povlečení vyrábí. Je tudíž velmi hebké a měkké. Může se chlubit termoregulačními vlastnostmi, díky nimž vám nebude v zimě zima a v horkých letních dnech teplo. Zároveň velmi dobře pohlcuje vlhkost.

Jersey

Mako Jersey

Povlečení Mako Jersey si vyberte ve chvíli, kdy očekáváte jemný a hladký povrch, který se nemačká a zároveň je elastický. Povlečení nemusíte žehlit. 100% bavlna dodává jistotu maximální kvality tohoto produktu. Jedná se o pleteninu vysoké gramáže 140g/m2, která prochází zušlechťovacím procesem „mercerace“.

Bavlněný Jersey

Bavlněný Jersey se plete ze speciálně upravené příze, která skýtá velikou uživatelskou výhodu – nemusíte povlečení žehlit! Snadné starosti o povlečení dopomáhá i praktický zip. Bavlněný Jersey neprochází procesem „mercerace“.

Damašek

Mako-Damašek

Ručně sbíraná bavlna pro výrobu damaškového povlečení zajišťuje měkkost a hebkost na dotyk. Hlavním znakem Mako-Damašku je jedinečný vzhled a design, nikoliv však na úkor dlouhé životnosti, při které jsou zachovány všechny klíčové vlastnosti (barva, tvar, hebkost). Mako-Damašek a Mako-Brokát-Damašek procházejí zušlechťovacím procesem „mercerace“.

Mako-Brokát-Damašek

Tento typ přestavuje to nejluxusnější povlečení. Luxusní brokát v mnoha vzorech skrývá v kombinaci s damaškem z mercerované bavlny opravdovou eleganci, kterou podtrhují třpytivé dekorační prvky.

Veškerá zmíněná bavlněná povlečení si můžete pořídit jak v klasické, tak i prodloužené variantě (135 x 200, 135 x 220, 140 x 200, 140 x 220, 200 x 200, 200 x 220, 240 x 200 a 240 x 220 cm).

Na závěr dodejme pouze pár praktických tipů pro zacházení s bavlněným povlečením. Doporučuje se prát na 60°C, naruby a se zapnutým zipem. Zasloužíte se tak o prodloužení životnosti povlečení a zachování jeho tvaru, barvy a lesku. Vždy se řiďte instrukcemi na etiketě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *