Luxusní byty v Praze

Rádi byste si pořídili příjemné a zároveň dostatečně reprezentativní bydlení v Praze? Uvažujete o koupi luxusního bytu v dobré pražské lokalitě? Najít dnes v Praze volný a důstojný luxusní byt není jednoduché, ale není to nemožné. Důležitější však je, na co si dát při jeho koupi pozor.
Velká část populace by si přála žít a bydlet luxusně. Lidé jsou však různí a mají různá měřítka. To, co je pro jednoho známkou luxusu, je pro druhého jen něčím obyčejným, nezajímavým. Dá se přepych posuzovat výhradně podle ceny, za níž se zboží či nemovitosti prodávají? Určitě ne, cena však může být určitým vodítkem.

Luxusní bydlení, ale na jak dlouho?

Řada lidí, která má na to, aby si pořídila skutečně luxusní bydlení, často podceňuje některé důležité aspekty, jež mohou zásadním způsobem ovlivnit trvanlivost movité i nemovité věci v čase. Do podmínek přepychového bydlení určitě patří kvalita prostředí v daném místě, jeho příjemná atmosféra, krásný výhled, bezpečnost a další kriteria. Některé tyto a další podmínky se však mohou v některých lokalitách časem měnit.
Takovým bezprecedentním příkladem luxusního bydlení, které prakticky pozbylo svého přívlastku, jsou luxusní byty v Praze na pomezí Libně a Karlína, jež byly v roce 2013 doslova spláchnuty záplavami. Že se již o přepychové byty v pravém smyslu nejedná, byť vykazují všechny ostatní známky takovéto úrovně bydlení, je tedy více než zřejmé.
Luxusních bytů v Praze sice v posledních letech postupně přibývalo, ale řada z nich se potýká s určitými vnějšími nedostatky, které negativně ovlivňují nejen samotný komfort bydlení, ale také ohrožují investici do něho vloženou. Některým těmto nedostatkům se v čase bohužel nelze stoprocentně vyhnout, ale většinu z nich lze alespoň eliminovat vlastním zájmem o některé informace.
Těmi nejdůležitějšími informacemi jsou ty o vlastním zhotoviteli stavby, jeho referencích, dále o situaci v dané lokalitě z hlediska životního prostředí, z pohledu bezpečnosti a v neposlední řadě z hlediska plánovaného územního rozvoje a výstavby. Mezi prvotní informace by také mělo patřit ověření, zda dané místo nespadá do záplavového či jinak ohroženého území.
Ostatní kritéria pro posuzování luxusnosti bydlení jsou už velmi individuální. Počet metrů čtverečních, prosvětlenost, krásný výhled nebo atypičnost či dispoziční řešení interiéru, použité materiály a design už jsou záležitostí různého vkusu a vlastních představ o dokonalém bydlení. Nových projektů moderního luxusního bydlení v Praze, jež by splňovaly všechny výše uvedené základní předpoklady, mnoho není.

Projekt Liberty Building

Jedním z příkladů těch nejzajímavějších projektů luxusních bytů v Praze je projekt Liberty Building, který se od samého počátku snažil vyhnout všem možným rizikům, jež by mohla jeho výjimečnost a úspěšnost ovlivnit negativně. Byty, které lze oprávněně považovat za luxusní, jsou zařazeny ve třech nejvyšších cenových kategoriích. Nejnižší cenové rozpětí je v rozmezí 3 až 6 mil., střední v rozpětí 6 až 10 mil. a nejvyšší je nad 10 milionů korun.
Neotřelé byty projektu Liberty Building  se nachází v příjemných, klidných a bezpečných lokalitách v Praze 4 nedaleko Havlíčkových, resp. Grébových sadů, a pak také v Praze 10 v tzv. Kaskádách u Botiče.
Získat opravdu luxusní bydlení se vším, co k němu patří, tedy není jednoduché ani v Praze. Vždy je nutné dávat bedlivý pozor na celou řadu faktorů, jež mohou i v relativně krátké době pocit radosti a úspěchu z krásného bydlení proměnit v pocit beznaděje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *