Máte chalupu: Pronajímejte ji!

Vlastníte roubenku, obytnou chatu nebo chalupu v dobrém stavu a máte v plánu ji prodat? Ještě zadržte! Nelákalo by vás opatřit si více než dobrou rezervu na stáří a mít zajímavý zdroj peněz v podobě pasivního příjmu? Váš rozpočet si tak může polepšit i o několik desítek tisíc, a to především v letní nebo zimní sezónu.
Klíčová je bezpochyby lokalita

Pokud máte v těsné blízkosti hory, pohoří, rybníky, přehrady nebo jezera, dá se říci, že byste mohli mít na úspěch zaděláno. Městská rodina s dětmi s nadšením alespoň na týden opustí panelák v Praze a vyrazí vstříc čistému vzduchu někde na samotě. Oblíbené jsou jižní Čechy, Krkonoše, Šumava, Jeseníky, Máchův kraj, Český ráj nebo Beskydy.

Vybavení a velikost chalupy

Dalším rozhodujícím faktorem je počet osob, pro které je chalupa koncipováno (jednoduše můžete toto číslo navýšit pořízením rozkládací pohovky nebo přistýlky).
Stylově zařízená roubenka s vybavením za éry našich babiček je v poslední době hitem, cihlová kamna, tradiční cibulák a výhled z okna skrze háčkované záclonky, bylo by fajn se vrátit alespoň na týden do dětství. A přesně to je důvod, proč se vyplatí roubenku kompletně nepředělávat. Samozřejmostí je však realizace koupelny a vylepšení technického zázemí chalupy (odpady, elektřina, plyn). Tematicky zařízené chaty a chalupy jasně vedou, představují něco jako konkurenční výhodu.

Par praktických tipů aneb jak na to

Propagaci chalupy můžete mít zcela ve své režii, základem jsou webové stránky s rezervačním formulářem, který vám usnadní mnohé. Můžete využít reklamu skrze sociální sítě nebo vystavit vaši nabídku na slevových portálech.
Snížení ceny za pobyt vás na lopatky nepoloží a třeba si tak zaplníte celou letní sezónu. Tím hlavním však je, dostat se do podvědomí a budovat si dobré jméno. Nepodceňujte význam kvalitních fotek, vyzdvihněte přednosti, poukažte na zajímavá místa v okolí a k pobytu nabídněte třeba láhev vína nebo sklenici domácího jahodového džemu. Zkrátka cokoli, lidé pořád slyší na kouzelné slovo ZDARMA.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *