Matrace pro zdravý spánek

Zdravý spánek a kvalitní noční odpočinek jsou závislé především na výběru správné matrace. Jak ale najít tu pravou, na které se vám budou zdát jen samé krásné sny?

Kvalitu spánku ovlivňuje několik faktorů například momentální psychická kondice, únava, stres, teplota v místnosti, dostatečná tma, ale hlavně matrace, jež se dokonale přizpůsobí postavě i hmotnosti.

Dobře vybraná zdravotní matrace by v první řadě měla vytvořit optimální podporu pro páteř, a udržet ji v rovině. Nejlépe to zjistíte v poloze na boku. Do správné matrace se totiž bedra nepropadají a plocha se prohne pouze v místě tlaku.

Při výběru se proto neostýchejte na matraci položit, uvolněte se a vyzkoušejte svoje oblíbené polohy v nichž usínáte i spíte. Zaměřte se na to, zda se matrace správně přizpůsobí a hlavně zda vás někde netlačí. Co se tvrdosti matrace týká, tak tato volba je velmi individuální, ale ortopedi doporučují matraci spíš střední až tvrdší.

Pestrou škálu matrací pro všechny typy postavy, druhy lůžek, včetně hotelových, a které uspokojí všechny věkové i zdravotní kategorie naleznete v nabídce českého výrobce MATRIMEX.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *