Moderní a profesionální rekonstrukce koupelny

Rekonstrukce koupelny a WC je jednou z nejnáročnějších rekonstrukcí v celé domácnosti. Proto si dobře rozmyslete, jak mají tyto místnosti vypadat. Následujte světové trendy, které dopřávají dlouhodobě udržitelnému vzhledu. Přečtěte si, jaké to jsou. Navíc poradíme s hledáním té nejvhodnější stavební firmy.

Jaké barvy vybírat?

Trendy jsou tlumené a přírodní barvy. Volte tedy pískové, bílé, pudrové, šedé a zemité odstíny. Obklady i detaily v těchto barvách působí velmi elegantně a nadčasově. Navíc se nemusíte bát výraznějšího prvku. Ať už v podobě květiny v květináči s geometrickými tvary, nebo různobarevné ručníky podle preference členů domácnosti.

Vybavení koupelny

Zařízení v koupelně by mělo být jednoduché. Myslete hlavně na vlhkost, která tu může zapracovat a způsobit například nechtěné poškození nábytku. Celkově by tvary vybavení koupelny měly být jednoduché, jak praví trendy. Kromě toho začínají být koupelny čím dál více praktické. Například kombinace sprchového koutu s menší vanou do tzv. vanové zástěny, nebo sprchové kouty samotné.

Moderní toaleta

Jednoduchost a užitečnost platí i pro toalety. Proto je většina moderních toalet řešena tak, že jsou nádrže zapuštěny do zdi. Zároveň najdete praktické toalety kombinované s bidety. Důraz na hygienu se objevuje i pro řešení splachování. Senzory zabudované ve zdi automaticky reagují na pohyb. Navíc už bývají samozřejmostí i malá umyvadla na každé toaletě.

Designér pomůže s řešením prostoru

Každý sice ví, co od své koupelny očekává, ale nikdy není k zahození rada designéra. Přeci jenom se jedná o dlouhodobou investici. Designér nebo bytový architekt se zabývá takovými rekonstrukcemi každý den a jeho zkušené oko se může hodit i vám.

Kde hledat stavební firmu

Více nabídek na jednom místě můžete srovnat pouze pomocí internetu. Za tímto účelem vznikly takzvané poptávkové servery. Například Poptávej.cz. Na webových stránkách zadáte přes poptávkový formulář jednoduchý, ale výstižný popis poptávky, lokalitu, termín a případně fotografie. Pokud si přece jen nevíte rady s vyplněním formuláře, najdete zde inzeráty od ostatních uživatelů, kterými se můžete inspirovat. Čím přesnější bude poptávka, tím snazší bude vytvořit nabídku na míru včetně přesné kalkulace za služby či materiál.
Nabídek můžete obdržet hned několik. Nemusíte se však stresovat tím, že někoho odmítnete nebo dokonce nevyberete žádnou. Všechny nabídky jsou totiž nezávazné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *