Moderní design hliníku

Každý materiál má svá pro i proti. Některý je lehký, jiný odolný, další cenově dostupnější než ostatní nebo nabídne lepší funkci. Hliníkové okenní rámy, proslulé značnou pevností a vysokou odolností, nabízí i česká společnost Dynal, která je nejen vyrábí, ale také prodává a montuje.

Při výběru optimálního okenního rámu musíme posuzovat celý soubor nabídky: vzít v potaz vlastnosti materiálu, očekávání i potřeby. Oblíbená jsou okna zhotovená z plastu i ze dřeva, zaměřme se ale na hliník – materiál, jenž má kladných vlastností asi nejvíc. Hliníkové profily obzvlášť vyhovují pro velká okna a zimní zahrady a mohou tvořit termicky oddělené prostory s izolujícími vzdušnými komorami. Stejně jako plastové či dřevěné profily mají i hliníkové rámy význam při estetickém ztvárnění budov, neboť nabízejí vynikající škálu barevných variací. Oproti plastům bývá řešení s hliníkovými profily nákladnější, vyšší pořizovací cenu ale vyváží dokonalá estetika, vysoký uživatelský komfort a především špičkové technické vlastnosti.

Hliník je materiál umožňující vyrobit okna lehká, mimořádně konstrukčně přesná, bez jakýchkoli deformací v průběhu času, přitom ale odolná a v podstatě nezničitelná. Okna splňují vysoké nároky na bezpečnost a bezchybnou dlouhodobou funkčnost. Díky pevnosti, tuhosti a nízké hmotnosti hliníku lze vyrábět velké prosklené plochy bez nutnosti přerušení vyztuženími a příčkami. Hliník odolá povětrnostním vlivům, změnám teplot i chemickému působení a životnost profilů má garanci na přibližně šedesát let.

Dalším důvodem pro stoupající oblibu hliníkových oken u rodinné zástavby jsou stále se zlepšující vynikající tepelně-izolační vlastnosti materiálu. Firma Dynal nabízí výběr z několika konstrukčních systémů, které se liší vhodností pro určité objekty a mají i různé izolační a statické vlastnosti. Hliníkové prvky vyrábí z profilů firmy Aliplast.

Myslete na fakt, že vedle všech technických funkcí mají okna také esteticky působit na okolí. S atraktivním vzhledem fasády dostává totiž dům punc originality. Proto již při samotném výběru mějte před očima nejenom dům jako celek se všemi jeho doplňky, ale i ostatní souvislosti, zejména krajinu, do níž je budova zasazena, nebo okolní zástavbu.

www.dynal.cz.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *