Moderní zastínění s ohledem na funkčnost a design

To je jedním slovem roleta. Ta dnes v mnoha ohledech nahrazuje běžné žaluzie. Je to optimální řešení, které vám nabídne komfort více funkcí.

 

Vnitřní zastínění

Látkové rolety jsou vhodnou variantou namísto žaluzií v místnostech. Dokáží nejen zastínit, ale mnohdy i kompletně zatemnit celý pokoj. Výrobci jdou mnohem dál. Kromě funkčnosti se hodně zaměřují i na design. Ten se dá volit tak, aby co nejlépe seděl do vašeho interiéru.

Co můžete u rolety vybírat

  • Druhy materiálů
  • Barevné kombinace látek
  • Speciální úpravu látek
  • Varianty montáže
  • Způsob ovládání

Zastínění dovnitř i ven

Pokud hledáte něco speciálního, zkuste screenové rolety. Velkou výhodou je jejich variabilní využití do interiéru i exteriéru. Zastíní váš interiér bez ztráty výhledu ven, a naopak uvnitř budete mít dostatek soukromí. Využít je můžete snadno i venku, třeba na zastínění pergoly či posezení na balkóně.

Regulace světla a stínu

Pro moderní způsob zastínění vybírejte takzvané rolety den a noc. Ty fungují na podobném principu jako žaluzie, takže můžete ovlivnit regulaci světla a stínu. Na jednotlivých pruzích látek se střídají průhledné a neprůhledné varianty, které efekt ještě umocní.

Dejte důraz na látku

Mějte na paměti, že i správně zvolený druh a barva látky dokáže zastínění ovlivnit. Pokud chcete dostatek světla, vyberte světlejší látku nebo barevný vzor. Případně si zvolte výše zmíněný typ den a noc, kde sami světlo a stín regulujete. Chcete-li naopak větší zastínění, vybírejte tmavší látku, a to nejlépe v kombinaci s bočními vodícími lištami.

Motivy i pro nejmenší

Výrobci myslí i na náročnější zákazníky, kteří kladou velký důraz na design. Proto jsou k dispozici jednobarevné látky, ale i luxusní vzory. Na trhu najdete i vzory pro nejmenší s dětskými motivy a obrázky, které jednoduše sladíte s celým pokojíčkem.

Záleží jen na vašich preferencích. Vždy je lepší, když se poradíte s odborníky, kteří s vámi vyberou nejvhodnější typ a provedení rolet tak, aby odpovídaly vaším požadavkům. Vybírejte i s ohledem na celkový interiér a slaďte design rolet se vzhledem místnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *