Na velikosti nezáleží! Krásnou koupelnu může mít každý

Sníte o nádherné, útulné a prostorné koupelně, ve které budete hýčkat svoje tělo a užívat si dlouhé hodiny ve vaně? Možná vaše sny ještě čekají na to, než si je splníte. Ale to v žádném případě neznamená, že do té doby musíte žít ve stísněné koupelně, kde jen splníte nejnutnější povinnosti a rychle odkráčíte jinam. Pěknou, útulnou a funkční koupelnu můžete vytvořit i v místnosti, do které byste to na první pohled vůbec neřekli.

WC raději oddělte

Je to nejspíš ta první věc, kterou budete řešit. Spojit koupelnu se záchodem? Nebo obě místnosti raději rozdělit? Pokud máte rodinu (nebo vás v bytě bydlí více) vždy je lepší místnosti oddělit. To oceníte hlavně během pracovních rán, kdy všichni houfně vstávají a míří si to do koupelny nebo na toaletu. Pokud z jakéhokoliv důvodu musíte mít obě místnosti spojené, pak volte závěsné WC. Je praktičtější a mnohem lépe vypadá. Kousek místa ušetříte i s WC rohovým.

Vany není potřeba

Dlouhá relaxace v horké vaně možná vypadá jako lákavá představa, ale časté koupání není příliš zdravé a navíc se po chvilce čvachtáte ve špinavé vodě. Sprcha může být stejně příjemná, ne-li ještě příjemnější, než koupel. Do malých koupelen si proto pořiďte sprchový kout, ideální jsou třeba čtvrtkruhy, které šetří místo. A když je umístíte do rohu nebo výklenku, pak vám z prostoru ukrojí skutečně jen minimum. K maximálnímu soukromí dopomůžou sprchové závěsy .

Pod umyvadlo dejte skříňku

Při výběru umyvadla naopak prostorem tolik nešetřete, i v té nejmenší koupelně by mělo být široké nejméně 50 cm. Snažte se vyhnout umyvadlům příliš mělkým – asi nechcete, abyste při každém silnějším proudu vody měli potopu všude okolo. A nezapomeňte využít prostor pod i nad umyvadlem. Skříňka pod umyvadlem zakryje odpadové trubky a poskytne skvělý prostor třeba pro čisticí prostředky, skříňka nad umyvadlem (nejlépe zrcadlová) zase může sloužit k uložení zubních kartáčků, past a podobně.

Nezapomeňte na doplňky

Hlavní kostru koupelny máme hotovou, ale na celkový dojem z prostoru mají značný vliv také koupelnové doplňky . Rozhodně nešetřete na pákové baterii, ty nekvalitní se velmi rychle opotřebují a podléhají korozi. Nezapomeňte na kvalitní osvětlení, v koupelně musí být dobře vidět (a zvláště v těch, kde není okno). Na podlahu můžete položit protiskluzový koberec, osobám s horší pohyblivostí přijdou vhod opěrná madla,…Ve vybavování koupelny se zkrátka vždy řiďte individuálními potřebami a estetickým cítěním. Ostatně – na vašem názoru přece záleží ze všeho nejvíce.

Pokud byste nevěděli, jaké koupelnové doplňky vybrat, inspiraci najdete např. na e-shopu fandora.cz .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *