Nápady na zajímavé bytové dekorace

Výběr vhodné bytové dekorace je obtížný z několika důvodů. Vyžaduje určitý vkus, klade nároky na praktičnost a originálnost. Sériově vyráběné bytové dekorace jsou sice hezké, ale můžou postrádat určitý šarm a jedinečnost. Stylové, ale zase nepraktické dekorace sice dobře vypadají, ale nepřinesou kromě hezkého dojmu žádnou přidanou hodnotu.

Velice oblíbenou dekorací jsou obrazy na zeď

Obrazy najdeme skoro v každém bytě, ale jaké jsou moderní trendy a nabídka? Při výběru obrazu na zeď je třeba nejprve vyřešit tyto otázky – rozměr, formát a motiv. Doporučuji nejprve promyslet rozměr a formát. Vybrat správnou velikost vzhledem k celkové velikosti místnosti, rozměrům nábytku a případně ostatních bytových dekorací. Co se týče formátu, nabízejí se obrazy orientované na šířku nebo výšku, ve tvaru čtverce a nebo vyloženě panoramatické formáty – tedy velmi široké obrazy s menší výškou. Speciální kategorií jsou vícedílné obrazy. Tedy poměrně velkoformátové obrazy, rozdělené na menší obrazce, jež tvoří jeden celek. Většinou s většími rozměry očekávejte i vyšší cenu obrazu. Co se týče materiálu, momentálně převládají obrazy na plátně.

Po výběru vhodného rozměru a formátu obrazy dobře rozmyslete motiv. Musí ladit s designem pokoje, ostatními dekoracemi a hlavně typem interiéru. Vybavujete kuchyň? Podívejte se na obrazy s motivem jídla nebo pití. Dekorujete moderní obývací pokoj? Jste milovníky metropolí? Třeba se vám do bytu budou hodit obrazy New Yorku, Eiffelovy věže, Brooklyn Bridge, Tower Bridge nebo opery v Sydney. Máte ložnici laděnou do zelené nebo modré barvy? Máte spíše v oblibě hory, přírodu anebo oceán. Nabízejí se úchvatné motivy mohutných hor, tropického ráje nebo vodopádu.

Jste cestovatel nebo milovník orientu? V motivech se zábrany nekladou. Ať už si vyberete motiv velblouda na poušti nebo indický pohádkový palác Tádž Mahál.

Spojení praktičnosti, originality a stylového designu – LED obrazy

Hlavní výhodou dekorování bytu pomocí obrazů je široký výběr motivů, jednoduchá instalace a nízké nebo téměř žádné nároky na prostor. Málokdo si už ale uvědomuje, že obraz potřebuje dobré osvětlení. V bytech s menšími okny, kde je prostupnost světla omezená a kde je byt je obecně tmavší, jsou obrazy poměrně neviditelné a jejich dekorativní účinek je minimální. I v dobře prosvětlených domácnostech jsou večer obrazy často málo viditelné, protože jsou většinou na zdech a nejsilnější světlo je v centrální části místnosti. Pro lepší představu se podívejte na následující obrázek, kde je srovnání klasického obrazy a speciálně podsvíceného LED obrazu. Standardní problém, obraz na zdi je tmavý. A to je umístěn v místnosti se zapnutým světlem!

led-obaz-v-interieru
led-obaz-v-interieru

Na další ukázce je vidět obraz svítícího New Yorku, podsvícení je speciálně přizpůsobeno obraz – svítí v místech, kde je na obraze světlo a v jiných zůstává bez podsvícení.

ukazka-led-obrazu-a-klasickeho-obrazu-interieru
ukazka-led-obrazu-a-klasickeho-obrazu-interieru

<Výhodou LED obrazů je, že jsou velice energeticky úsporné, jsou vždy dobře vidět a zdůrazňují motiv na obrázku. Díky LED světlům vynikne mnohem lépe západ slunce, obraz blesku nad mrakodrapem, tekoucí voda nebo jakýkoliv jiný vhodný motiv. Na ukázce vidíte svítící most v San Franciscu a Plitvický vodopád v Chorvatsku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *