Nejlepší tepelné čerpadlo vzduch-voda ušetří elektřinu, prostor i čas

Kromě toho toto čerpadlo také nabízí pokročilé funkce, jako je akumulace tepla z fotovoltaiky, ovládání skrze mobilní telefon i snížení hlučnosti v nočním režimu. Vše lze přitom doložit čísly. Nevěříte? Pokračujte ve čtení, přesvědčíme Vás.

Nižší nároky na elektřinu

Tepelné čerpadlo IVT AIR X, které bude hrát v tomto článku hlavní roli, má o 20 % – 29 % vyšší průměrný topný faktor (SCOP), kdy pro vygenerování stejného množství tepla budete potřebovat výrazně méně elektřiny.
Podobně je tomu i topného faktoru (COP) viz. tabulka níže

Přehled topných faktorů (COP) u vybraných tepelných čerpadel vzduch-voda

tepelná čerpadla

I díky akumulaci tepla z fotovoltaiky

V případě, že to se snižováním výdajů za elektřinu myslíte skutečně vážně a k tepelnému čerpadlu IVT AIR X přidáte i fotovoltaiku, můžete využít nadbytečnou energii k automatickému výhřevu Vaší domácnosti, případně akumulaci této energie v zásobníku tepla. Tímto dále snížíte množství elektrické energie potřebné k vytápění Vaší domácnosti a zlepšíte poměr cena/výkon řešení s názvem IVT AIR X.

tzepelná čerpadla
Znázornění možnosti využití elektrické energie z fotovoltaiky

Peníze šetří i kvalitní zpracování tepelného čerpadla

IVT AIR X Vám ušetří peníze i tím, že vyžaduje minimální průběžnou údržbu. Nutné nejsou revize chladiva (na čerpadlo přitom získáváte záruku 5 + 10 let), nerez, ze kterého je zhotovena vnitřní jednotka vykazuje nejvyšší kvalitu na trhu. Výhodou je nepochybně také použití menších jističů, díky kterým budete moci platit menší paušální platby svému dodavateli elektrické energie.

Úspora prostoru a času

Díky inteligentnímu zpracování zaberou vnitřní jednotky minimum prostoru, takže instalací tohoto zařízení nijak neutrpí Vaše pohodlí. To nebude nijak snižovat ani hluk, jelikož IVT AIR X je nejtišší tepelné čerpadlo vzduch-voda na trhu, kdy toto zařízení dosahuje v nominálním režimu hlučnosti 40 dB (A), v nočním režimu pak hlučnosti 37 dB (A).
Čas Vám IVT AIR X ušetří díky možnosti jeho ovládání skrze mobilní telefon a také tím, že je jeho instalace tak snadná, že k ní není potřeba technik a snadno ji zvládne i průměrně zručný jedinec.

Ohřeje i ochladí

Tepelné čerpadlo IVT AIR X má připravenu i funkci chlazení, v horkých letních dnech tak toto zařízení můžete použít k ochlazení Vaší domácnosti (s náklady nižšími, než u energeticky náročných klimatizací).
Požádejte o více informací ještě dnes
Čísla hovoří jasně ve prospěch tepelného čerpadla IVT AIR X. Pokud aktuálně hledáte levný a kvalitní zdroj tepla pro Vaši domácnost, začněte se svým průzkumem právě u tohoto tepelného čerpadla. Více informací o IVT AIR X najdete na stránkách prodejce tohoto zařízení, společnosti Tepelná čerpadla IVT, s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *